3,3 mln złotych trafiło do kasy Darłowa za sprzedaż czterech działek budowlanych [ROZMOWA]

2022-01-10 14:18
Sprzedano cztery działki budowlane w Darłówku
Autor: UM w Darłowie Sprzedano cztery działki budowlane w Darłówku

Darłowo wzbogaciło się o 3,3 mln złotych po sprzedaży czterech działek budowlanych w Darłówku wzdłuż ulicy Nadmorskiej. Cena wywoławcza przy każdej nieruchomości wynosiła średnio 850 tys. zł, przy średniej cenie 370 zł za metr kwadratowy. Nabywców znalazły wszystkie cztery działki.

- Mamy jeszcze sporo terenów do sprzedaży. Jest boom inwestycyjny na Darłowo. Inwestorzy mówią wprost, że w innych modnych miejscowościach nadmorskich nie ma już atrakcyjnych działek budowlanych, stąd ich zainteresowanie lokowaniem biznesu w Darłowie. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przekazane na inwestycje w infrastrukturę, m.in. na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej i budowę nowych dróg – powiedział Radiu Plus burmistrz Darłowa, Arkadiusz Klimowicz.

Część Darłówka Zachodniego, której dotyczył ostatni przetarg jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc przez inwestorów. Miasto ma jeszcze tutaj do dyspozycji działki w pobliżu nowego basenu rybackiego i kolejne przy ulicy Nadmorskiej. W tym roku zaplanowano też ważną dla tej części miasta inwestycję polegającą na budowie sieci wodno-kanalizacyjnej wzdłuż ulicy Nadmorskiej.

Listen to "Arkadiusz Klimowicz burmistrz Darłowa" on Spreaker.