50 lat ma diecezja koszalińsko-kołobrzeska

2022-06-28 11:27
oltarz
Autor: materiały prasowe

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska świętuje jubileusz, pierwsza część obchodów odbyła się w koszalińskim amfiteatrze.

Najpierw wierni wysłuchali konferencji ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka, biblisty i rekolekcjonisty pt. "Mój Kościół, moja diecezja". Mszę św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchia rozpoczęło odczytanie papieskiego przesłania z okazji jubileuszu.

konferencja
Autor: materiały prasowe

Razem z nuncjuszem apostolskim Mszę św. w koszalińskim amfiteatrze koncelebrowało 8 biskupów a także ponad setka prezbiterów z diecezji. Widownia koszalińskiego amfiteatru zgromadziła ok. 3 tysięcy wiernych, którzy przybyli na uroczystość z terenu całej diecezji.

biskupi
Autor: materiały prasowe

W programie obchodów był też koncert uwielbienia w wykonaniu Poldka Twardowskiego wraz z zespołem. Jesienią dalsza część świętowania, podczas uroczystości odpustowych, które odbędą się w diecezjalnym sanktuarium w Skrzatuszu.

amfiteatr
Autor: materiały prasowe
Listen to "ks. prof. Wojciech Węgrzyniak" on Spreaker. Listen to "bp pomocniczy Krzysztof Zadarko" on Spreaker. Listen to "nuncjusz apostolski w Polsce abp. Salvatore Pennacchio" on Spreaker. Listen to "bp ordynariusz Edward Dajczak" on Spreaker. Listen to "ludzie diecezja" on Spreaker.