54. Festiwal Orkiestr Dętych w Sławnie 26 maja

2024-05-22 14:09
Orkiestra dęta
Autor: www.pixabay.com

„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” przekonywała w piosence Halina Kunicka, a my się będzie mogli przekonać o tym na własnej skórze, odwiedzając w niedzielę Sławno. W samo południe rozpocznie się 54. Festiwal Orkiestr Dętych.

Wydarzenie rozpocznie się gwieździstym wejściem wszystkich orkiestr na plac ks. kard. St. Wyszyńskiego, wspólnym odegraniem Marszu Triumfalnego z opery „Aida” Giuseppe Verdiego oraz paradą. Następnie orkiestry przejdą do amfiteatru, gdzie nastąpi druga odsłona festiwalu, czyli koncert estradowy. Jego repertuar pozostaje niespodzianką.

-Od kilku lat festiwal nie ma już charakteru konkursu. Orkiestry spotykają się, żeby wymienić się doświadczeniami i rozkochać słuchaczy w swoich instrumentach i muzyce. Z niecierpliwością czekamy, co przygotują w tym roku, bo zawsze potrafią nas zaskoczyć. Jest moc w orkiestrach, dlatego zapraszamy wszystkich do Sławna

- mówi Izabella Sozańska-Majchrzak, dyrektor Sławieńskiego Domu Kultury, który jest organizatorem Festiwalu.

54. Festiwal Orkiestr Dętych w Sławnie odbędzie się w niedzielę, 26 maja, początek o godz. 12.00 na placu kard. Wyszyńskiego. Następnie o godz. 14.00 orkiestry rozpoczną koncert estradowy w sławieńskim amfiteatrze. Wstęp wolny.

Historia Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie sięga 1969 roku. Właśnie wtedy, 10 czerwca odbył się pierwszy festiwal, w którym wzięło udział 8 orkiestr z województwa koszalińskiego.

Listen to "Izabella Sozańska-Majchrzak, dyrektor Sławieńskiego Domu Kultury" on Spreaker.