Akcja Żonkil dla Hospicjum im. św. M. Kolbego w Koszalinie

2022-04-07 17:00
Żonkile
Autor: sxc.hu

9 i 10 kwietnia wolontariuszy spotkamy w Koszalinie, Sianowie, Mielnie, Sarbinowie, Bobolicach, Biesiekierzu i Polanowie.

Pola Nadziei to coroczna ogólnopolska kampania szerzenia idei hospicyjnej i wolontariatu oraz pozyskiwania środków finansowych na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej ciężko chorych oraz ich rodzin. Symbolem nadziei są żonkile, które przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Delikatny kwiat wiosennego żonkila symbolizuje też kruchość naszego życia.

pola koszalin
Autor: materiały prasowe

Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie już po raz szesnasty organizuje akcję. W dniach 9-10 kwietnia 2022 roku, w Koszalinie na ulicach miasta i w centrach handlowych kwestować będzie ponad 300 wolontariuszy. Dodatkowo wolontariuszy spotkamy w Sianowie, Mielnie, Sarbinowie, Bobolicach, Polanowie i Biesiekierzu. Większość kwestujących będzie ubrana w żółtą koszulkę lub kamizelkę z logo i nazwą hospicjum, z napisem WOLONTARIUSZ. Wolontariusze posiadać będą identyfikator oraz zaplombowaną puszkę z logo i adresem Hospicjum.

dziewczyny
Autor: materiały prasowe

W niedzielę wolontariusze będą obecni w galeriach handlowych (Forum, Emka), na koszalińskiej giełdzie jak i przy kościołach. Każdy kto wrzuci do puszki choćby symboliczny grosz – otrzyma kwiat nadziei – żonkil. W jesiennej edycji „Pól Nadziei” cebulki żonkili zostały posadzone głównie przy przedszkolach, szkołach zakładach pracy. Młodzież zadbała o to by również w ogrodzie Hospicjum przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 80 zakwitły kwiaty. Część żonkili (bibułkowe kwiatki) została wykonana własnoręcznie przez przedszkolaki oraz seniorów ze Złotego Wieku działającego przy koszalińskim DPSie.

Listen to "Teresa Krysztofiak – koordynator wolontariatu Hospicjum św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie" on Spreaker. Listen to "wolontariuszka Ania" on Spreaker.