Akt oskarżenia dla matki, której dwoje dzieci zginęło po wypadnięciu z okna wieżowca w Koszalinie.

2022-05-25 13:10
Matka tragicznie zmarłych dzieci była pod wpływem amfetaminy. Odpowie przed sądem
Autor: pixaby Matka tragicznie zmarłych dzieci była pod wpływem amfetaminy. Odpowie przed sądem

Do koszalińskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko matce dzieci, które zginęły po upadku z okna na dziewiątym piętrze wieżowca przy ul. Władysława IV w Koszalinie. Do zdarzenia doszło dwa lata temu.

Biegli powołani do wyjaśnienia sprawy ustalili, że kobieta była pod wpływem amfetaminy. Zarzut to niedopełnienie obowiązku opieki nad dziećmi w wyniku czego doszło do tragedii.

– Biegli stwierdzili, że Joanna W. w dniu zdarzenia była pod wpływem substancji psychoaktywnych. Miała we krwi 44,6 nanogramów amfetaminy na mililitr krwi. W tym stanie zaniedbała obowiązek prawnej i fizycznej opieki nad dziećmi, które dostały się do okna, z którego w efekcie wypadły. Zdaniem prokuratury kobieta naraziła dzieci na niebezpieczeństwo i nieumyślnie przyczyniła się do ich śmierci – powiedział Radiu Plus rzecznik prasowy Prokuratury okręgowej w Koszalinie, Ryszard Gąsiorowski.

Przypomnijmy, 30 czerwca 2020 roku tuż po godz. 20, rodzeństwo, 4-letnia Amelia i 5-letni Sebastian, wypadło z okna mieszkania na dziewiątym piętrze wieżowca przy ul. Władysława IV w Koszalinie. Dzieci zginęły na miejscu. W mieszkaniu przebywały pod opieką 26-letniej wtedy matki razem z pozostałym rodzeństwem – rocznym i dwuletnim. Partnera kobiety nie było.

Joannie W. grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Listen to "Ryszard Gąsiorowski, Prokuratura Okręgowa w Koszalinie" on Spreaker.