Anita Lipnicka wystąpi w Koszalinie

Anita Lipnicka
Autor: www.facebook.com/AnitaLipnicka

Anita Lipnicka świętuje 25-lecie pracy artystycznej. Jej koncert w Koszalinie będzie jednocześnie okazją, by dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku oraz wspomóc osoby z niepełnosprawnością.

Anita Lipnicka z grupą Varius Manx nagrała dwie płyty i oba te albumy okazały się sukcesem komercyjnym. W 1996 opuściła grupę i rozpoczęła karierę solową. Za debiutancki album pt. Wszystko się może zdarzyć otrzymała status trzykrotnie platynowej płyty. Zdobyła też pięć nominacji do prestiżowej nagrody Fryderyków.

5 grudnia w Event Center G38 Anita Lipnicka wraz z zespołem i trio smyczkowym da wyjątkowy koncert. Będzie to okazja dla fanów jej twórczości, by usłyszeć znane przeboje m. in. „Piosenkę księżycową”, „Zanim zrozumiesz”, „Wszystko się może zdarzyć” w zupełnie innych aranżacjach. Całość widowiska dopełni oryginalna scenografia i gra świateł, która przeniesie uczestników do ogrodu wrażeń.

Organizatorem koncertu, który ma też wymiar dobroczynny, jest koszalińska fundacja Nauka dla Środowiska.

-W czasie koncertu fundacja DKMS będzie prowadziła rejestracje dla potencjalnych dawców szpiku kostnego. Będziemy starali się w ten sposób pomóc mieszkance Wałcza chorej na białaczkę limfatyczną. Chcielibyśmy wspierać także lokalne organizacje, stąd będzie można zakupić produkty oraz rękodzieło wykonane przez Zakład Aktywności Zawodowej osób z niepełnosprawnościami w Juchowie

-mówi Joanna Minkiewicz z Fundacji.

Bilety na koncert Anity Lipnickiej w Koszalinie można nabyć w siedzibie Fundacji Nauka dla Środowiska przy ul. Racławickiej, a także w Dziale Kadr i Spraw Socjalnych Politechniki Koszalińskiej, który mieści się w pokoju 404 A przy ul. Śniadeckich 2. Sprzedaż trwa również w Internecie na stronach: kupbilecik.pl, ebilet.pl i biletyna.pl.

Listen to "Joanna Minkiewicz z Fundacji Nauka dla Środowiska" on Spreaker.