„Atmasfera dla (s)pokoju na świecie” dla Ukrainy w Sianowie

koncert
Autor: materiały prasowe „Atmasfera dla (s)pokoju na świecie”

Koncert charytatywny odbędzie się w najbliższą sobotę w Sianowie. Na scenie Kina Zorza wystąpi ukraiński zespół „Atmasfera dla (s)pokoju na świecie”. Wydarzenie połączone będzie ze zbiórką środków do puszek na pomoc ofiarom działań wojennych.

Na koncercie bardzo mile widziani są Ukraińcy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie i dach nad głowa w gminie Sianów.

-Zespół Atmasfera uwielbia dzielić się muzyką dotykającą serca, muzyką, która rozgrzewa od środka i pozwala wznieść się ponad troski i niepokoje tego świata. Ich twórczość to subtelne dźwięki, przeplecione emocjami linie melodyczne i finezyjna harmonia pomiędzy głosem a niecodziennym zestawieniem fletu, harmonium, harfy, djembe, aż po intrygujący ksylofon czy buzuki. Istotę ich muzycznej ekspresji stanowią starożytne pieśni oraz mantry, których delikatny przekaz na długo pozostaje w pamięci oraz sercu

-zapowiada Aleksandra Kowalczyk z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Sianów.

Wstęp na koncert jest wolny. Zespół sam zadecydował o rezygnacji z biletów. Zamiast tego uczestnicy wydarzenia mogą wrzucić do puszki datek, który trafi do potrzebujących wsparcia Ukraińców.

Zespół Atmasfera jest bardzo znany na Ukrainie i mocno zaangażował się w działalność charytatywną na rzecz swojego kraju i swoich rodaków. Zaraz po koncercie w Sianowie, który odbędzie się w sobotę, 26 marca o godz. 19:00 w Kinie Zorza, artyści wylatują na kolejny koncert charytatywny do Oslo.

Listen to "Aleksandra Kowalczyk z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Sianów" on Spreaker.