Bezpieczniej na Klasztornych Stawach w Słupsku

2022-01-10 15:49
staw
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Teren Klasztornych Stawów w Słupsku przeszedł modernizację. Zamontowano tam tzw. mnichy wodne, czyli urządzenia, które pozwolą regulować poziom wody w stawach. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo tego terenu.

Cel był jeden -poprawa bezpieczeństwa. Klasztorne Stawy zostały zmodernizowane po to, aby nie powtórzyły się nieszczęśliwe wypadki do jakich doszło tam w ciągu ostatnich trzech lat. Po lodem utonęło dwoje ludzi: 8-letnia dziewczynka i 26-letni mężczyzna.

-Chcieliśmy zamontować takie urządzenia wodne, które pozwolą regulować i piętrzyć stan wód. Dzięki tzw. mnichom będziemy mogli na okres zimowy obniżać poziom wody, a na lato go podnosić. Jednak podkreślam, że nie jest to miejsce przeznaczone do kąpieli

-mówi Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Listen to "Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji" on Spreaker.

O bezpieczeństwo na terenie Klasztornych Stawów dba także słupska Straż Miejska. Regularnie pojawiają się tam patrole strażników, a teren jest monitorowany.

-Jest tam 5 kamer, które obserwują operatorzy od poniedziałku do piątku, od godziny 6.30 do 22.00. Staramy się, aby monitoring był całodobowy

- dodał Paweł Dyjas, komendant Straży Miejskiej w Słupsku.

Listen to "Paweł Dyjas, komendant Straży Miejskiej w Słupsku" on Spreaker.

Modernizacja Klasztornych Stawów kosztowało około 150 tys. zł.