Bieg Papieski w Karlinie odbędzie się 12 czerwca. Już można zapisywać się do biegu głównego i biegów integracyjnych

2022-05-19 16:09
Bieg Papieski
Autor: materiały prasowe Bieg Papieski w Karlinie odbywa się od 2000 roku.

Po dwóch latach pandemicznej przerwy, biegacze wrócą na trasę jednej z najstarszych imprez biegowych w regionie. 12 czerwca odbędzie się 28. Bieg Papieski w Karlinie. Będzie to międzypokoleniowe święto sportu.

Zaplanowano 15 km bieg główny tradycyjną trasą, czyli z domacyńskiego wzgórza, na którym stoi Figura Matki Boskiej Królowej Świata- dar narodu filipińskiego dla Papieża Polaka, do Karlina, gdzie meta zlokalizowana będzie na stadionie miejskim. Atutem tej trasy jest nie tylko otaczająca ją przyroda, ale też wielu kibiców, których można spotkać na całej trasie.

Na stadionie miejskim w Karlinie po biegu głównym odbędą się integracyjne biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg seniorów na 200 m. Przez całą niedzielę będzie trwał rodzinny piknik rekreacyjny.

- 12 czerwca to będzie prawdziwe święto sportowe dla naszego Karlina. Piękne jest to, że na mecie biegu spotykają się wszystkie pokolenia mieszkańców naszego miasta, regionu i całego kraju. W naszej imprezie nie chodzi o rywalizację, przede wszystkim zależy nam na propagowaniu zdrowego stylu życia i dawaniu radości

-mówi Emilia Filipowicz z Regionalnego Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie.

Do udziału w Biegu Papieskim można zapisać się tutaj.

medal Bieg Papieski
Autor: materiały prasowe W tym roku biegaczy zaskoczy nowy projekt medalu Biegu Papieskiego.

Bieg Papieski jest imprezą upamiętniającą wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II na ziemi koszalińskiej w 1991 roku. Rok później dla uczczenia tego wydarzenia w Koszalinie zorganizowano bieg uliczny. Nadano mu nazwę Bieg Papieski. Jego inicjatorem był nieżyjący już mieszkaniec Koszalina – Józef Niekrasz. Od 2000 roku bieg został przeniesiony do Karlina i w ciągu tych 22 lat stał się sportową ikoną na mapie regionu. W latach przed pandemią Bieg Papieski przyciągał do Karlina tłumy sportowców oraz amatorów z całej Polski, a nawet Europy i Afryki. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie podobnie.

Listen to "Emilia Filipowicz z Regionalnego Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie o Biegu Papieskim" on Spreaker.