Biskup koszalińsko-kołobrzeski spotkał się z dziennikarzami

2022-04-11 12:58
bp Edward Dajczak
Autor: materiały prasowe

Biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak spotkał się przed Wielkim Tygodniem z dziennikarzami. Mowa była m.in. o tym co aktualnie dzieje się w diecezji, czyli nowym biskupie koadiutorze i trwającym synodzie.

Biskup odniósł się też do zmian w ludziach po pandemii, do tego co się zmieniło w naszej wierze ale też nawiązał do wojny w Ukrainie. Mowa była także o pomocy niesionej uchodźcom. Kiedy w ostatnich dniach trafiają do nas obrazy ludobójstwa w Ukrainie – wiele osób ponownie zadaje sobie pytanie „Gdzie jest Bóg i dlaczego pozwala na takie potworności”. Takie trudne pytania też padały podczas spotkania, biskup Edward Dajczak skomentował też głośne ostatnio stwierdzenie papieża Franciszka: "wszyscy jesteśmy winni", które odnosiło się do trwającej w Ukrainie wojny.

Uroczystości Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem bp Edwarda Dajczaka; w Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, przewodniczy bp Krzysztof Zadarko; Wielka Sobota to Wigilia Paschalna, o godz. 21.00 pod przewodnictwem bp Zbigniewa Zielińskiego.

katedra Koszalin
Autor: materiały prasowe
Listen to "bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej" on Spreaker.