Bonda, Meller i inni, czyli Tydzień Bibliotek w Kołobrzegu

2024-05-07 10:30
biblioteka
Autor: pixabay.pl

Katarzyna Bonda i Marcin Meller- m. in. ci autorzy pojawią się w Kołobrzegu podczas Tygodnia Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu włącza się w 21. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie". Od 8 do 15 maja zaplanowała kilka spotkań ze znakomitymi autorami i inne ciekawe atrakcje.

- Majowa Akcja jest dla nas bardzo ważna dlatego, że ma podkreślić nie tylko edukacyjną rolę biblioteki, ale przede wszystkim uświadomić mieszkańcom i czytelnikom, że biblioteka to jest miejsce przyjazne, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku, zainteresowań i potrzeb. Biblioteka w tej chwili to nie tylko książki, ale to mnóstwo spotkań autorskich, zajęć dla dzieci, lekcji bibliotecznych, klubów, gier. W tym Tygodniu chcemy pokazać, jak funkcjonujemy, chcemy żeby każdy nas odwiedził i zobaczył co u nas takiego ciekawego jest poza książkami, oczywiście, które są piękne i mamy ich bardzo dużo

-zaznacza Marta Bielęda z kołobrzeskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Tydzień Bibliotek otworzy spotkanie z Tanyą Valko, autorką popularnej "Arabskiej sagi". W swoich książkach stara się przedstawić czytelnikowi wszystkie realia życia w krajach Bliskiego Wschodu. Kolejnym gościem będzie Jacek Galiński, pisarz, autor głównie komediowych powieści kryminalnych, z wykształcenia scenarzysta. Laureat konkursu scenariuszowego "Wszystko zostaje w rodzinie" Akson Studio oraz konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, zdobywca tytułu Hultaj Literacki 2019, nominowany do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2019. W progi kołobrzeskiej biblioteki zawita także pisarz, przyrodnik i aktywista Jacek Karczewski. Dla wielbicieli literatury faktu ciekawą propozycją będzie spotkanie z Marcinem Mellerem dziennikarzem, publicystą, autorem wielu reportaży, felietonów i powieści. Wisienką na torcie będzie wizyta Katarzyny Bondy. Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce spotkaniem autorskim zakończy Tydzień Bibliotek. Książki Bondy są wydawane w 17 krajach, a tylko w rodzimym nakładzie sprzedały się w ponad trzech milionach egzemplarzy. Zadebiutowała w 2007 roku ("Sprawa Niny Frank"), wprowadzając do polskiej literatury kryminalnej postać profilera śledczego. Serię z Hubertem Meyerem kontynuuje do dziś. Wydała szereg bestsellerowych powieści, w tym "Cztery żywioły Saszy Załuskiej", serię z detektywem Jakubem Sobieskim oraz powieści kryminalne inspirowane prawdziwymi wydarzeniami: trylogię "Wiara, nadzieja, miłość" i "Krew w piach".

Bezpłatne wejściówki na spotkania autorskie dostępne są w Czytelni Prasy przy ul. Frankowskiego 3. Szczegółowy terminarz  można sprawdzić na stronie biblioteka.kolobrzeg.pl, gdzie również są informacje o wydarzeniach skierowanych do najmłodszych czytelników biblioteki w ramach Tygodnia Bibliotek. 

Listen to "Marta Bielęda z kołobrzeskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej" on Spreaker.