Bp Zbigniew Zieliński będzie w czwartek gościem Radia Plus

2023-03-01 11:22
biskup
Autor: materiały prasowe

Z jakimi planami przejmuje dowodzenie w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej? Jakie podejmie decyzje w sprawie Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie i czy dojdzie do zamykania parafii na terenie diecezji?

Przez siedem lat pełnił posługę biskupią w archidiecezji gdańskiej, a od prawie roku w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej, jako koadiutor. W sobotę ingres nowego biskupa Zbigniewa Zielińskiego, podczas którego nastąpi symboliczne przekazanie pastorału i władzy w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. 

Kilkuset księży, prawie 30 biskupów w tym nuncjusz apostolski w Polsce, prymas Polski oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski weźmie udział w ingresie biskupa Zbigniewa Zielińskiego, nowego ordynariusza diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Ingres rozpocznie się w sobotę (4 marca) o godz. 11.00 w koszalińskiej katedrze. Będą także przedstawiciele duchowieństwa, osób konsekrowanych, samorządowcy i parlamentarzyści. To będzie szósty ingres w historii diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej. Dzień później, 5 marca, o godz. 13.00 inauguracja posługi nowego biskupa w kołobrzeskiej konkatedrze. 

"Chcę wszystkich zaprosić na ingres, po to żeby w nim wybrzmiało także podziękowanie za nasz diecezjalny Kościół i za posługę pasterzy tego Kościoła, do grona których teraz mam zaszczyt należeć. Ale też chcę zaprosić do ucieszenia się w tej uroczystości tym wspólnym domem, którym jest nasz Kościół" - mówi bp Zbigniew Zieliński. 

W czwartek, na dwa dni przed ingresem, biskup Zbigniew Zieliński będzie gościem programu "W rytmie wydarzeń" w Radiu Plus Koszalin po godz. 17.00. 

Z jakimi planami przejmuje dowodzenie w diecezji? Jakie podejmie decyzje w sprawie Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie i czy dojdzie do zamykania parafii na terenie diecezji? To nie jedyne pytania, jakie pojawią się w tej rozmowie.

Alicja Górska, zapraszam w czwartek po godz. 17.00.