Ciekawe spotkania autorskie w gminie Słupsk

2022-04-11 15:01
Białostocki Festiwal Literacki „Autorzy i książki”: DATA. Jakie atrakcje?
Autor: pixabay.com

Po świętach w gminie Słupsk rozpocznie się cykl spotkań autorskich. Gminne instytucje kultury odwiedzą autorzy lokalni: dziennikarz Marcin Barnowski oraz debiutujący w roli pisarza-Przemysław Kaca, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Pojawi się także były myśliwy czyli „Marcin z lasu”.

Między 20 a 27 kwietnia odbędzie się kilka spotkań z autorem Marcinem Barnowskim, podczas których mieszkańcy gminy Słupk będą mogli podzielić się swoimi wspomnieniami z życia w gminie po 1945 roku. Autora interesuje szczególnie historia funkcjonowania Państwowych Gospodarstw Rolnych. Zostaną także przedstawione efekty dotychczasowej pracy nad najnowszym tomem Kroniki Gminy Słupsk. Dokładny terminarz spotkań można sprawdzić tutaj.

23 i 24 kwietnia z mieszkańcami spotka się Marcin Kostrzyński- autor książek, filmów, obserwator przyrody, który z wykształcenia jest dziennikarzem, leśnikiem, operatorem kamery. Marcin Kostrzyński kiedyś był myśliwym. Po wielu latach polowań zamienił strzelbę na kamerę i aparat fotograficzny i zaczął z sukcesami prowadzić na YouTube kanał ,,Marcin z Lasu” oraz wideoblog na Facebooku. Zyskał sympatię milionów Polaków, gdy udało mu się wyrwać z rąk myśliwych rannego w wypadku wilka i uratować mu życie. Jego „Gawędy o wilkach” i innych zwierzętach okazały się bestsellerem, zdobyły czytelników w każdym wieku, którzy zapragnęli kolejnych cudownych opowieści o zwierzętach Marcina z lasu – przyrodnika, leśnika, obrońcy i niekwestionowanego miłośnika natury. Podczas spotkań będzie możliwość zakupu książek z autografem, a odbędą się one: 23.04 o godz. 11.00 w Centrum Aktywności Lokalnej w Krępie Słupskiej i tego samego dnia, ale o godz. 18.00 w Lądowisku Kultury w Redzikowie. Natomiast 24.04 o godz. 11.00 w Strzelinie w Centrum Aktywności Lokalnej oraz o godz. 16.00 w Sali Teatralnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Milosza w Siemianicach.

książka Sny z betonu
Autor: materiały prasowe „Sny z betonu” to zbiór wywiadów z artystami hip-hopowymi.

Kwiecie zakończy spotkanie z Przemysławem Kacą. Jest to koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, który zadebiutował w roli pisarza książką „Sny z betonu”. To wyjątkowa opowiść o tym, jak hip-hop może pomóc dzieciom z wykluczonych środowisk. Dzięki muzyce i wszystkiemu, co się z nią wiąże, młodzi ludzie odzyskują własny głos, sprawczość, poczucie własnej wartości. Otrzymują impuls, by planować, kształcić się i rozwijać.

„Sny z betonu” to dziesiątki wywiadów z artystami hip-hopowymi (raperami, producentami, tancerzami, autorami graffitti), a także naukowcami i nauczycielami, opatrzone wyjątkowymi grafikami autorstwa Dies Natalis i Rysownika Art. Spotkanie 28 kwietnia o godz. 18:00 w Lądowisko Kultury w Redzikowie Podczas spotkania będzie możliwość zakupu publikacji, a całość dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na działalność fundacji Latorośl i projekt HIP-HOP Druga Szansa: wsparcie dzieci w pieczy zastępczej oraz wychowanków, wchodzących w samodzielne życie.

Listen to "Sylwia Razuwajew-Mądry, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk" on Spreaker.