Coraz więcej łóżek i pacjentów z Covid-19 w koszalińskim szpitalu

2021-12-20 22:50
Szpital w Koszalinie
Autor: DOMIN Szpital w Koszalinie

11 kolejnych łóżek dla pacjentów z Covid-19 przygotował Szpital Wojewódzki w Koszalinie. Uruchomienie dodatkowych łóżek dla pacjentów zarażonych koronawirusem nie ogranicza funkcjonowania pozostałych oddziałów Szpitala.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie, na podstawie decyzji Wojewody Zachodniopomorskiego i w porozumieniu z Marszałkiem Województwa, zwiększył o 11 liczbę łóżek covidowych. Po zmianach w Szpitalu jest łącznie 66 łóżek przeznaczonych do hospitalizacji pacjentów z Covid – 19, w tym 10 łóżek to utworzone niedawno łóżka covidowe dla dzieci.

Wśród dodatkowych łóżek 4 zostały przygotowane na Oddziale Położniczo - Ginekologicznym dla ciężarnych kobiet zakażonych koronawirusem oraz 4 specjalne stanowiska - na Oddziale Neonatologicznym dla noworodków. 10 łóżek z 66 to stanowiska intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Decyzja Dyrekcji Szpitala jest podyktowana trudną sytuacją epidemiczną w regionie. Podobnie, jak w przypadku uruchomienia łóżek covidowych dla dzieci, tak i w przypadku łóżek dla dorosłych pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu Covid – 19, jest to odpowiedź Szpitala na wciąż utrzymującą się wysoką liczbę zachorowań.

Dzisiaj (20.12) rano w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie przebywało 44 pacjentów z Covid – 19, z tego 2 wymagało podłączenia do respiratora, a 36 – do tlenu. Wśród pacjentów było 3 dzieci. 35 pacjentów to osoby niezaszczepione przeciwko Covid – 19.