Coraz więcej samorządowców przystępuje do ruchu Tak! Dla Polski [ROZMOWA]

2022-04-27 14:20
Ruch Tak! dla Polski rośnie w siłę
Autor: Materiały prasowe Ruch Tak! dla Polski rośnie w siłę

Ruch Tak! dla Polski rośnie w siłę. To organizacja tworzona przez samorządowców z całej Polski. Ma to być swego rodzaju platforma dialogu i wymiany doświadczeń dla samorządowców, niezależnie  od szczebla i wielkości ich lokalnej wspólnoty.

Edukacja, ochrona środowiska, finanse, pozycja ustrojowa samorządu w Polsce – na te tematy stawiają samorządowcy. Ostatnio w Szczecinie zorganizowali spotkanie dla swoich sympatyków i ludzi zainteresowanych samorządnością.

- W naszym systemie politycznym jest tak, że np. do parlamentu dostają się ludzie, którzy zostali dołączeni do partyjnych list z małym poparciem społecznym, a ignoruje się samorządowców, na których w wyborach samorządowych głosowały tysiące lub setki tysięcy mieszkańców. Tak nie może być. Prawdziwe życie toczy się w gminach. Często głos mieszkańców tych gmin jest słabo słyszalny w Warszawie. Chcemy to zmienić – powiedział Radiu Plus jeden z założycieli ruchu Tak! Dla Polski, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz.

Samorządowcy wskazują na niebezpieczny trend deprecjonowania pozycji samorządu terytorialnego w Polsce. Największym zagrożeniem dla stabilności wspólnot lokalnych jest ich zdaniem ustawiczne zmniejszanie dochodów własnych samorządów. A mniej pieniędzy oznacza mniej inwestycji w naszym bezpośrednim otoczeniu.

Listen to "Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa" on Spreaker.