Czy PŻB przeniosą z Kołobrzegu do Gdyni?

2022-04-27 14:37
Czy PŻB zostanie wyprowadzone z Kołobrzegu?
Autor: pixaby Czy PŻB zostanie wyprowadzone z Kołobrzegu?

Ponownie w przestrzeni publicznej pojawia się pytanie, czy Polska Żegluga Bałtycka zostanie przeniesiona z Kołobrzegu do Gdyni. Poseł Marek Hok oraz senator Janusz Gromek skierowali nawet zapytanie do ministra infrastruktury, w sprawie „pojawiających się informacji dotyczących planowego przeniesienia centrali PŻB”.

- Parę miesięcy temu dostaliśmy zapewnienie zarządu firmy o tym, że nie ma planów na przeniesienie PŻB do Trójmiasta. Ostatnio znowu pojawiły się pogłoski o takich planach. I znowu zapewniono nas, że nie ma takiego pomysłu. Trzymamy rękę na pulsie, ale nie wyobrażamy sobie, aby firmę, która działa w Kołobrzegu od 46 lat wyprowadzić z miasta – powiedziała Radiu Plus Maria Kucharska, przewodnicząca międzyzakładowej organizacji związkowej Solidarność przy Polskiej Żegludze Bałtyckiej w Kołobrzegu.

Zaniepokojenia sytuacją w PŻB nie kryje też prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska.

- Rząd nas zapewniał, że nie planów przenosin PŻB z Kołobrzegu. W tej chwili pion techniczny już został przeniesiony do Trójmiasta i mamy informacje, że jednak plany wyprowadzenia firmy z Kołobrzegu są realne. Zobaczymy, co będzie dalej. Ja na pewno będę ostro upominała się o to, aby PŻB pozostała w Kołobrzegu – mówi Mieczkowska.

Obecnie w PŻB pracuje ok. 700 osób. Większość na morzu. Jakie będą losy Polskiej Żeglugi Bałtyckiej z siedzibą w Kołobrzegu? Do tematu będziemy z pewnością wracać na naszej antenie.

Listen to "Maria Kucharska, PŻB" on Spreaker. Listen to "Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu" on Spreaker.