Czy szpital w Koszalinie dostanie dofinansowanie w wysokości 50 mln złotych?

2022-01-17 15:19
50 mln złotych ma szansę trafić do koszalińskiego szpitala
Autor: MK 50 mln złotych ma szansę trafić do koszalińskiego szpitala

Czy do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie trafi 50 mln złotych m.in. na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego? Jest na to szansa. Senatorowie podjęli uchwałę o przekazaniu koszalińskiej lecznicy takiej kwoty z puli rezerwowej budżetu państwa.

- Koszaliński szpital jest wyjątkową placówką na terenie północnej Polski. Obsługuje ponad 600 tys. pacjentów z całego regionu. Przekonałem senatorów o konieczności dofinansowania lecznicy w tym roku. Lista potrzeb i planowanych inwestycji jest bardzo długa. Z pewnością trzeba przebudować SOR – powiedział podczas konferencji prasowej w Koszalinie senator Stanisław Gawłowski, który jest jednocześnie szefem społecznej rady szpitala.

W ciągu kilkunastu ostatnich lat na modernizację i rozbudowę koszalińskiego szpitala marszałkowskiego w większości ze środków unijnych, przeznaczono prawie pół mld złotych.

O tym, czy Szpital Wojewódzki w Koszalinie otrzyma 50 mln złotych z rezerwy budżetu państwa zdecydują na posiedzeniu Sejmu posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Posiedzenie za dwa tygodnie.

Listen to "Stanisław Gawłowski, senator RP" on Spreaker.