Darczyńcy w Ustce poszukiwani

2021-11-23 15:32
Szlachetna Paczka
Autor: FB/Szlachetna Paczka

Wiedzą już komu pomóc, a teraz szukają sponsorów i ludzi wielkiego serca. Wolontariusze akcji Szlachetna Paczka poszukują darczyńców, którzy zechcą wesprzeć potrzebujące rodziny z Ustki.

W tym roku grupa 12 wolontariuszy chce pomóc 6 rodzinom. Są to rodziny wielodzietne oraz osoby starsze i samotne, które nie mają wygórowanych potrzeb. Wystarczy ofiarować im żywność, ubrania, środki czystości, opał na zimę lub zabiegi rehabilitacyjne. Wolontariusze poszukują osób prywatnych oraz firmy, które chciałaby to zrobić.

-Szczęściem dla tych rodzin jest, kiedy nie muszą wybierać między lekami a jedzeniem, kiedy nie martwią się o to , jak ogrzeją dom zimą. Szukamy osób, które chcą się do tego przyczynić

- mówi Maciej Lutyński, lider Szlachetnej Paczki w regionie usteckim.

Aby pomóc którejś rodzinie z Ustki, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl/pomagam, a następnie kliknąć w zakładkę Wybieram Rodzinę. Dalej wybrać województwo pomorskie i powiat słupski. Zobaczymy wtedy opisy rodzin i ich potrzeb. Potem czeka nas podjęcie decyzji, czy i której rodzinie chcemy pomóc. Jeśli się zdecydujemy, klikamy czerwone pole Wybieram tę rodzinę i uzupełniamy formularz kontaktowy, potwierdzamy i czekamy na kontakt z wolontariuszami.

Zadaniem darczyńcy jest przywieźć podarunki do specjalnego magazynu, a stamtąd wolontariusze dostarczą paczki do potrzebujących rodzin 11 i 12 grudnia w tzw. Weekend cudów.

Listen to "Maciej Lutyński, lider Szlachetnej Paczki w regionie usteckim" on Spreaker.