Darłowski klub kolarski świętuje 40 lat istnienia [ROZMOWA]

2022-02-01 13:36 Marcin Kieca
Kolarski klub Ziemia Darłowska skończył 40 lat
Autor: klubkolarskidarlowo.pl Kolarski klub "Ziemia Darłowska" skończył 40 lat

Kadra zawodnicza „Ziemi Darłowskiej” ma w dorobku niemal 600 medali różnych, krajowych, europejskich i światowych zawodów. Dorobek ten powstawał zarówno na szosie, jak i na torze. To jeden z czołowych krajowych klubów, którego reprezentanci od lat zdobywają medale mistrzostw Polski, Europy i świata.

Aktualnie w jego barwach na arenie międzynarodowej występują tak utytułowane zawodniczki, jak Daria Pikulik – olimpijka z Rio de Janeiro, brązowa medalistka mistrzostw świata w omnium w Berlinie w 2020 roku, mistrzyni świata juniorek w wyścigu punktowym, wicemistrzyni globu w omnium olimpijskim i czempionka Europy z 2015 r. oraz Marlena Karwacka, zwyciężczyni Pucharu Świata w sprincie drużynowym w 2020 roku, aktualna Mistrzyni Europy w kategorii U-23 w sprincie drużynowym. Obie zawodniczki wywalczyły kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie TOKIO 2021.

Wiktoria Pikulik, Nikola Sibiak, Nikola Seremak i Nikola Wielowska to multimedalistki mistrzostw Europy w kategoriach juniorskich i młodzieżowych.

W sezonie 2020 zawodniczki Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska wywalczyły 11 medali Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz 34 medale Mistrzostw Polski.

W latach poprzednich zawodnicy Klubu regularnie zdobywali liczne medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy m.in. Marta Jaskulska, Agata Drozdek, Monika Graczewska, Katarzyna Kirschenstein, Marta Janowiak, Kornelia Maczka, a wśród mężczyzn Jarosław Marycz. Rokrocznie 5-7 zawodniczek z Darłowa nominowanych jest do kadry narodowej w kategoriach seniorek, młodzieżowców i juniorek.

Listen to "Artur Szarycz, trener darłowskich kolarek" on Spreaker.