Do celu jeszcze dwa dni drogi. Trwa Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę

2023-08-11 16:40
Pielgrzymka koszalińsko-kołobrzeska na Jasną Górę 2023
Autor: Facebook Piesza Pielgrzymka Diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ze Skrzatusza na Jasną Górę Pielgrzymi na szlaku Pieszej Pielgrzymki diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na Jasną Górę 2023

Pątnicy z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pielgrzymują na Jasną Górę przed oblicze Matki Boskiej Częstochowskiej. Wyruszyli pieszo z diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu 1 sierpnia, wiedząc, że do pokonania mają około 430 km. Dziś już 11 dzień drogi, na szlaku około 180 osób, do celu jeszcze kilkadziesiąt km.

Dzisiaj koszalińsko-kołobrzescy pątnicy pokonują najdłuższy odcinek w tej drodze. Muszą przejść 42 km, aby dotrzeć na nocleg do Działoszyna, jutro na ich trasie Kłobuck, a 13 sierpnia około godz. 8.30 uroczyste wejście do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Pielgrzymkę zaczynała dosyć mała grupa, ale z każdym kolejny dniem dojeżdżali nowi pielgrzymi i dziś jest ich już około 180. To osoby w różnym wieki i z różnym doświadczeniem pielgrzymkowym. Paulina z parafii we Włynkówku koło Słupska, która idzie po raz 10. podkreśla, że pielgrzymka daje jej siłę na cały kolejny rok:

-Na Pielgrzymce jest wszystko czego duchowo potrzebuję, bo trochę milczymy, trochę modlimy się i na wesoło, i na poważnie, jesteśmy razem i uczymy się życia we wspólnocie. Jest ten też trud fizyczny, ale kiedy już tak naprawdę jest ciężko i brakuje sił, to bierzesz Krzyż i idziesz do pierwszego rzędu, i wtedy ten Krzyż cię niesie i to jest wiara w czystej postaci.

W tym roku to już 41. Piesza Pielgrzymka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ze Skrzatusza na Jasna Górę.

Listen to "Pielgrzymi na szlaku 41. Pieszej Pielgrzymki diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ze Skrzatusza na Jasną Górę" on Spreaker.