Dobiegają końca rekolekcje dla księży motocyklistów

2022-09-14 23:36
W czasie rekolekcji księża podróżowali motocyklami do różnych miejsc w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej
Autor: Alicja Górska W czasie rekolekcji księża podróżowali motocyklami do różnych miejsc w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej

80 księży motocyklistów z terenu całej Polski odbywa rekolekcje w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej.

Niektórzy mieli do pokonana nawet 800 kilometrów. 80 księży z terenu całej Polski przybyło na kilkudniowe rekolekcje do Grzybowa k. Kołobrzegu. Łączy ich wspólna pasja- motocykle.

W programie rekolekcji, które rozpoczęły się w poniedziałek, mają konferencje, nawiedzanie ważnych miejsc kultu religijnego w diecezji. Byli na Świętej Górze Polanowskiej, Górze Chełmskiej w Sanktuarium Przymierza, a w czwartek na zakończenie odwiedzą Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

We wtorek Mszę św. koncelebrowali wraz z biskupem Edwardem Dajczakiem w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Konferencje głosi ks. Krzysztof Kowal, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Pile i również motocyklista.

"Nie jesteśmy idealni. Nikt nie jest. Ale tacy, jacy jesteśmy, tacy jesteśmy potrzebni. Potrzebny jest apostoł, nauczyciel, prorok i człowiek, który będzie uzdrawiał. Potrzebny jesteś ty, z twoimi darami"- mówił do zebranych w kaplicy seminaryjnej kapłanów ks. Krzysztof Kowal, rekolekcjonista. "Czy nie mamy grzechów? Mamy! Czy nie brudzi się ten motor w codzienności, nie chlapie? Chlapie. Ale po to mamy wspólnotę Kościoła, żeby ta wspólnota nas trzymała razem"- tłumaczył duchowny.

Ks. Krzysztof Kowal przez prawie dziesięć lat był proboszczem na Kamczatce, a wcześniej w Irkucku. Zanim został proboszczem parafii pw. Miłosierdzia w Pile, pracował w Caritas w Gruzji. Motorami zainteresował się po powrocie do kraju. Wcześniej preferował wyprawy rowerowe, ale te wymagają więcej czasu. Pierwsza wyprawa skuterem, jaki nabył w pierwszej kolejności, to była droga z Polski do Armenii, a więc 5,5 tysiąca kilometrów. Dziś ma ich na swoim koncie znacznie więcej.

W jeździe na motorach księża cenią sobie piękne widoki, spotkania z ludźmi i poczucie wspólnoty. Traktują tę pasję także jako sposób na ewangelizowanie innych miłośników jednośladów.

Listen to "Relacja z rekolekcji księży motocyklistów" on Spreaker.
Rekolekcje księży motocyklistów
Autor: Alicja Górska Rekolekcje księży motocyklistów w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej

Kapłański Klub Motocyklowy „God’s Guards” zrzesza w całej Polsce około 150 księży, skupionych w 13 chapterach. Mają swoją strukturę, własne kamizelki i barwy. Ich znakiem rozpoznawczym jest logo z muszlą św. Jakuba, wyszyte z obu stron kamizelki.W diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej księży zrzeszonych w tym klubie jest dziewięciu.