Dwa nowe kierunki na Politechnice Koszalińskiej

2022-01-31 16:43
Politechnika Koszalińska
Autor: PK

Ochrona Klimatu oraz Grafika Projektowa i Multimedia to dwa nowe kierunki, które mają znaleźć się w ofercie edukacyjnej uczelni w kolejnym roku akademickim. Studia na obu kierunkach będą miały profil praktyczny i będą prowadzone w trybie stacjonarnym, na I stopniu kształcenia.

Uchwałę w tej sprawie przyjął już Senat Politechniki Koszalińskiej. Kierunek Ochrona Klimatu będzie realizowany na Wydziale Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji. Studia na tym kierunku mają profil praktyczny i odbywać się będą w trybie stacjonarnym, na I stopniu kształcenia. Nauka potrwa osiem semestrów. Po zakończeniu studiów absolwenci uzyskają stopień inżyniera.

Grafika Projektowa i Multimedia będzie się odbywać na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Studia na tym kierunku będą miały profil praktyczny. Uczelnia będzie je prowadziła w trybie stacjonarnym na I stopniu kształcenia. Nauka potrwa 7 semestrów, a absolwenci zakończą je ze stopniem zawodowym licencjata.

Politechnika Koszalińska
Autor: materiały prasowe Politechnika Koszalińska

Oba kierunki mają profil praktyczny, a to oznacza, że studenci będą mieli praktyki zawodowe w lokalnych przedsiębiorstwach. Pomysł uruchomienia nowych kierunków wynika z badań potrzeb rynku zawodowego. O tym, czy Politechnika Koszalińska będzie od nowego roku akademickiego prowadziła nowe kierunki,  zdecyduje Ministerstwo Edukacji i Nauki, które wcześniej musi zasięgnąć opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej.