Dyskusji na temat budowy stadionu i drogi na Górze Chełmskiej w Koszalinie ciąg dalszy

2022-01-26 16:10
Spotkanie z mieszkańcami ws. Góry Chełmskiej
Autor: Magda Wanowska-Miksa Spotkanie z mieszkańcami ws. Góry Chełmskiej

Miasto przedstawiło koncepcję rekreacyjno-turystycznego zagospodarowania Góry Chełmskiej. Nie wszystkim mieszkańcom Koszalina podobają się te plany. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu głośno wyrazili swój sprzeciw i nadzieję na wstrzymanie inwestycji. Czy to coś da?

Dzisiaj (26.01) odbyło się spotkanie, podczas którego wiceprezydent miasta Wojciech Kasprzyk przedstawił koncepcję rekreacyjno-turystycznego zagospodarowania Góry Chełmskiej. Plany oparte są na dokumencie przyjętym w 2014 roku. Koncepcja zakłada zagospodarowanie stadionu, na którym w pierwszym etapie miałby powstać plac zabaw, a w kolejnych m. in. wielofunkcyjne boiska i korty tenisowe. Plan uwzględnia także budowę drogi do stadionu, na którą miasto ma zagwarantowaną dotację z Polskiego Ładu w wysokości 4,5 mln zł.

Listen to "Wojciech Kasprzyk, wiceprezydent Koszalina" on Spreaker.
Koncepcja stadionu na Górze Chełmskiej
Autor: Magda Wanowska-Miksa Koncepcja stadionu na Górze Chełmskiej

Nie wszystkim mieszkańcom Koszalina podobają się te plany. Obecni na spotkaniu przeciwnicy inwestycjom na Górze Chełmskiej twierdzą, że władze Koszalina trzymają się koncepcji, która jest przestarzała i nie odpowiada na dzisiejsze potrzeby mieszkańców i środowiska. Bez sensu wydaje się mieszkańcom budowanie takich atrakcji wysoko, w środku lasu, kosztem wycinki wielu drzew.

Listen to "Mieszkańcy Koszalina przeciwni inwestycjom na Górze Chełmskiej" on Spreaker.

Temat inwestycji zostanie jeszcze poruszony podczas jutrzejszej sesji koszalińskiej Rady Miejskiej. Radni Koalicji Obywatelskiej zgłosili projekt uchwały i mają nadzieję na wstrzymanie budowy drogi na Górę Chełmską. Wydaje się to mało prawdopodobne, ponieważ przetarg na nią został już dawno ogłoszony, a w poniedziałek (31.01) ma nastąpić otwarcie ofert. Jeśli uda się przetarg rozstrzygnąć, wyłoniony w nim wykonawca będzie miał 15 miesięcy na wybudowanie drogi.