Dzień Dobra w Koszalinie [relacja]

2022-04-24 21:32
Festyn w DSM
Autor: Magda Wanowska-Miksa Dzień Dobra Caritas

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Caritas w całej Polsce obchodził Dzień Dobra. To patronalne święto było okazją, aby poprzez różne festyny i wydarzenia kulturalne, pokazać społeczeństwu, jak funkcjonuje Caritas i ile dobra czyni. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej główne obchody Dnia Dobra odbyły się w Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

W ogrodzie za Domem Samotnej Matki zorganizowano festyn, który z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego rozpoczął się wspólną modlitwą. Następnie był słodki poczęstunek i wiele atrakcji dla dzieci: dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy i inne zabawy z animatorami. Dodatkowo można było spróbować zupy omletowej, przygotowanej przez mieszkankę DSM, pochodzącą z Kolumbii. Wydarzenie uświetnił koncert chrześcijańskiego zespołu Full Power Spirit.

Celem Dnia Dobra było podkreślenie i pokazanie działalności Caritas, pracy jej wolontariuszy oraz placówek.

-Trzeba to dobro jakoś eksponować. Myślę, że to jest bardzo dobry pomysł, żeby był taki dzień, w którym można to pokazać, że się dzieje dużo dobrych rzeczy, że są ludzie, którzy dają ogromny wkład pracy i czasu w pomoc osobom potrzebującym

-powiedziała s. Barbara Wilkowska z Domu Samotnej Matki, który pomaga kobietom w trudnych sytuacjach życiowych, teraz m. in. obywatelkom Ukrainy.

Festyn w DSM
Autor: Magda Wanowska-Miksa Na festynie częstowano zupą omletową, którą przygotowała mieszkanka DSM z Kolumbii.

-Bardzo mnie cieszy, że są takie miejsca. Siostry mają bardzo wielkie i dobre serca. Potrafią każdej z nas pomóc i znaleźć najlepsze rozwiązanie naszych problemów. W Domu otrzymujemy wszystko, czego potrzebujemy i czego potrzebują nasze dzieci, dziękujemy Panu Bogu za to

-powiedziała Radiu Plus Alona Olszak, która ze swoją dwuletnią córką przyjechała do Koszalina z Ukrainy, uciekając przed wojną.

Podczas festynu zbierano też datki dla placówek, które wspierają uchodźców wojennych z Ukrainy.

Listen to "Dzień Dobra Caritas w Domu Samotnej Matki w Koszalinie" on Spreaker.