Dzień Dziecka można świętować w kinie

2024-05-28 12:08
Kino sieci Helios
Autor: Social.helios, Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Dzień Dziecka będzie można świętować w kinie. 1 i 2 czerwca na dużym ekranie pojawią premierowe bajki, a seanse będą wzbogacone konkursami. Nowością będzie film animowany „Garfield” i bajka „Basia. Jestem w sam raz”. Dorośli także znajdą coś dla siebie m. in. w cyklu Kultura Dostępna albo Kino Konesera.

„Garfield”, czyli najbardziej znany kot na świecie, i jego psi przyjaciel Odie po nieoczekiwanym spotkaniu z dawno zaginionym ojcem – ulicznym kotem Vicem – zmuszeni są porzucić swoje doskonałe, leniwe życie i dołączyć do Vica w napadzie, w którym stawka jest wysoka. Top baka, która spodoba się każdemu.

Dla najmłodszych widzów najlepszym wyborem będzie bajka „Basia. Jestem w sam raz”. Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne. Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Tym razem robi zakupy w centrum handlowym, spędza dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum.

30 maja seans w ramach cyklu Kultura Dostępna. Będzie to film „W nich cała nadzieja” z Magdaleną Wieczorek i Jackiem Belerem w roli głównej. W rzeczywistości postapokaliptycznej filmowa Ewa walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem - Robotem. Zaczyna się wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat.

W Kinie Konesera zaplanowano seans filmu „The Old Oak”. Ostatni film w karierze Kena Loacha to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni w świecie pełnym nienawiści. Reżyser po raz kolejny bierze na warsztat ważny temat społeczny i szuka światła tam, gdzie często jest je trudno zauważyć. Pokaz filmu w poniedziałek, 3 czerwca.

Dziś na antenie Radia Plus Koszalin słuchacze, zainteresowani wyjściem do kina będą mogli wygrać podwójne zaproszenia do kina Helios w Koszalinie na dowolnie wybrany przez siebie seans.

Wystarczy uważnie słuchać i odpowiedzieć na zadane w audycji pytanie. Odpowiedzi należy wysyłać na adres koszalin@radio-plus.pl. Zaproszenia do kina czekają.

Listen to "Wiktoria Kwiatkowska, pracująca w jednym z koszalińskich multiplexów" on Spreaker.