Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

2023-09-24 14:02
Liturgii przewodniczył ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnej Caritas, koncelebrował ks. Henryk Romanik, proboszcz katedry
Autor: www.koszalin.gosc.pl Liturgii przewodniczył ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnej Caritas, koncelebrował ks. Henryk Romanik, proboszcz katedry

W Kościele katolickim dziś obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. We wszystkich parafiach wierni modlą się w intencji osób uciekających przed wojną i ubóstwem.

W Kościele katolickim dziś obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. We wszystkich parafiach wierni modlą się w intencji osób, które musiały opuścić swoje domy i szukać schronienia w innych krajach, a także za pracowników Straży Granicznej i innych służb, zajmujących się migrantami. W Polsce ta pomoc adresowana jest głównie do mieszkańców Ukrainy. W diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej pomocy udziela im m.in. Caritas diecezjalna. 

"W ramach działań Caritas naszej diecezji prowadzimy sieć punktów- Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Głównym punktem jest Koszalin i tam osoby, które są migrantami bądź uchodźcami mogą przychodzić i uzyskiwać od nas pomoc, począwszy od tej najbardziej prozaicznej, jak żywność, po porady prawne czy też pomoc w wypełnianiu dokumentów"- wyjaśnia ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezjalnej.

Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom znajdują się również w Kołobrzegu, Słupsku, Wałczu, Szczecinku i w Białogardzie.

Listen to "Dzień Migranta i Uchodźcy w Koszalinie" on Spreaker.

W Koszalinie o godz. 17.00 w filharmonii odbędzie się koncert Macieja Miecznikowskiego, którym Caritas diecezjalna podziękuje wszystkim za pomoc migrantom i uchodźcom. Wstęp wolny. Wejściówki były do odebrania w biurze Caritas i w kasie filharmonii.