Edukacja dla dzieci uchodźców w Koszalinie

konferencja
Autor: materiały prasowe

Pomoc psychologiczna, edukacja czy bezpłatne przejazdy dla uchodźców z Ukrainy.

Koszalińscy radni przedstawili formy dodatkowej pomocy, jaką zostaną objęte osoby uciekające przed wojną na Ukrainie. Wśród nich są m.in. bilety na komunikację miejską dla dzieci uchodźców.

Miasto uruchomiło też pomoc psychologiczną dla uchodźców oraz specjalne numery telefonów dla rodziców dzieci uchodźców z Ukrainy w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Radni poinformowali też, że na najbliższej sesji RM zostanie podjęta decyzja, co dalej w kwestii partnerstwa z miastem Lida na Białorusi.

Lida
Autor: materiały prasowe

Miejska Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Koszalinie uruchamia numer telefonu w sytuacji kryzysowej dla dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy 695 634 719. Ponadto istnieje możliwość zgłaszania problemów dzieci pochodzenia ukraińskiego w czasie funkcjonowania sekretariatu od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 14:00 pod numerem telefonu (94) 3430199.

Uruchomiono też telefony dla rodziców dzieci uchodźców z Ukrainy w wieku przedszkolnym i szkolnym w Wydziale Edukacji UM w Koszalinie. W godzinach 9:00 – 11:00 od poniedziałku do piątku będzie możliwość skorzystania z kontaktu telefonicznego w języku ukraińskim lub – jeżeli zajdzie taka potrzeba – w języku rosyjskim, w celu uzyskania informacji o możliwości zgłoszenia przebywających na terenie Koszalina dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (dzieci urodzone w roku 2015 i wcześniej). Pomoc w zgłoszeniu potrzeby objęcia dziecka opieką/nauką świadczona będzie pod numerami telefonów:

94 348 88 65 – w języku ukraińskim

780 544 274 - w języku rosyjskim

flagi
Autor: materiały prasowe

Aktualne informacje, o formach pomocy z jakich mogą skorzystać uchodźcy z Ukrainy dostępne są m.in. na stronie koszalińskiego ratusza:[TU]

Listen to "radni Sebastian Tałaj i Marek Reinholz" on Spreaker. Listen to "radny Artur Wiśniewski" on Spreaker. Listen to "przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kuriata" on Spreaker.