Film o św. Michale Archaniele w Kinie Kryterium w Koszalinie

2022-10-01 18:58
Plakat promujący film Zobacz Anioła
Autor: materiały prasowe

Kilka projekcji filmu dokumentalnego o św. Michale Archaniele w kinie Kryterium od niedzieli. Bilety dla grup i widzów indywidualnych do nabycia w kinie.

Film „Zobacz Anioła” to dokument o św. Michale Archaniele. Pisarze, wierni i duchowni kościoła Katolickiego, w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła, odkrywają tajemnicę pierwszego pośród Aniołów Światłości.  Świadectwo wiary, historia Kościoła, architektura i sztuka w kulturze chrześcijańskiej przybliża widzom niezwykłą postać tego świętego.

W filmie wystąpili m.in. abp Henryk Hoser – wizytator apostolski w Medjugorie, ks. Marcello Stanzione – pisarz, autor ponad 200 książek o Aniołach, Zenon Ziółkowski – biblista, pisarz; ks. Władysław Suchy CSMA kustosz sanktuarium Monte Snat`Angelo – Gargano-Włochy oraz ks. Dariusz Wilk CSMA – generał michalitów.

Film w reżyserii Wincentego Podobińskiego. Zdjęcia – Dawid Halota. Produkcja – Fundacja Świętego Michała Archanioła. W filmie wystąpili: Maciej Małysa, Dominik Put. Za muzykę odpowiadał Miłosz Konarski.

W Koszalinie projekcje filmu zorganizowała Grupa Rycerstwa św. Michała Archanioła. Odbędą się one w kinie Kryterium w niedzielę (02.10) o godz. 16:00, poniedziałek (03.10) o godz. 15:45; środę (05.10) o godz. 16:00 i w czwartek (06.10) o godz. 15:45. Bilety dla grup i widzów indywidualnych do nabycia w kinie.