Finisaż wystawy "Michel Bouvet. Plakaty dla teatru Les Gémeaux"

2022-06-10 13:54
plakat
Autor: materiały prasowe

W najbliższą niedzielę ostatnia okazja, by zobaczyć wystawę plakatów "Michel Bouvet. Plakaty dla teatru Les Gémeaux". Na jej finisaż koszalińskie Muzeum przygotowało nie lada gratkę.

Irena Przymus, kurator tej ekspozycji, na co dzień szefująca Galerii Plakatu i Projektowania Graficznego Muzeum Narodowego w Poznaniu, przedstawi wykład pt. "Od Julesa Chéreta do Michela Bouveta - plakat francuski". To pozycja obowiązkowa dla wielbicieli sztuki plakatu, miłośników kultury francuskiej, adeptów grafiki, studentów i pasjonatów historii sztuki. Spotkanie z Ireną Przymus odbędzie się 12 czerwca o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Młyńskiej 37-39. Wstęp jest wolny.

dzierganie
Autor: materiały prasowe

Dzień wcześniej w Zagrodzie Jamneńskiej odbędzie się Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. To impreza, o zasięgu światowym, która organizowana jest od 2005 roku, a od trzech lat także w Zagrodzie Jamneńskiej. Do akcji zachęca grupa rękodzielnicza "Robótkowo", która w najbliższą sobotę zaprasza do wspólnego relaksu na świeżym powietrzu, wymiany doświadczeń, rozwijania talentów i do ciekawych rozmów - nie tylko o hobby. Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych 11 czerwca w godz. 11.00-15.00 na podwórzu Zagrody Jamneńskiej. Wstęp jest wolny.

Listen to "Monika Szumowska-Chrabin z koszalińskiego Muzeum" on Spreaker.