Gdzie szukać pomocy medycznej w długi sierpniowy weekend

2024-08-14 12:28
Szpital w Koszalinie
Autor: DOMIN Szpital w Koszalinie

Przed nami długi sierpniowy weekend.

W środę 14 sierpnia od godziny 18 rozpoczyna pracę Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej, która działa na terenie Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Chałubińskiego w Koszalinie. Poradnia będzie przyjmować pacjentów do piątku 16 sierpnia do godziny 8 rano, a następnie tego samego dnia - od godziny 18 aż do poniedziałku 19 sierpnia do godziny 8. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania. W dni ustawowo wolne od pracy, po godzinie 18 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta. W ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie można uzyskać wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem, recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym, rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia.

Świadczenia zdrowotne w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia realizowane są w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie przy ul. Chałubińskiego 7, w Pawilonie Dziecięcym. Świadczenia zdrowotne w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej dla dorosłych także są realizowane na terenie Szpitala, w budynku F, czyli w Izbie Przyjęć Ogólnej (wejście od ulicy Chałubińskiego). Kontakt telefoniczny: dzieci i młodzież: 94/ 34 88 536 i 537, tel. kom. 519 010 067, dorośli: rejestracja 94/ 34 88 982, gabinet pielęgniarek 94/ 34 88 359, gabinet lekarski 94/ 34 88 184, lekarz 690 408 766.

Szpitalny Oddział Ratunkowy jest przeznaczony dla pacjentów wymagających pomocy w stanie nagłym, gdy zagrożone jest ich życie, nie zastępuje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej. Ze świadczeń SOR ratunkowego nie należy korzystać w celu uzyskania: recepty na stosowane przewlekle leki, konsultacji specjalistycznych i badań dodatkowych, poza niezbędnymi w danym momencie, zwolnienia lekarskiego, wniosku do ZUS, skierowania do sanatorium oraz innych zaświadczeń i druków medycznych niezwiązanych z aktualnym zachorowaniem. W SOR nie odbywają się też przyjęcia osób skierowanych na leczenie szpitalne w trybie planowym.