„Historia Skrzydłami Malowana” - kolejna konferencja naukowa w Koszalinie

2022-05-31 13:07
Grzegorz Ślizewski zaprasza na konferencję wszystkich miłośników lotnictwa
Autor: MK Grzegorz Ślizewski zaprasza na konferencję wszystkich miłośników lotnictwa

Koszalińska Konferencja Popularnonaukowa z cyklu „Historia skrzydłami malowana” już w najbliższy piątek i sobotę w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

To już dziewiąta edycja spotkania, na które przyjeżdżają pasjonaci lotnictwa z całej Polski. Obok naukowców i pracowników uczelni wyższych, wśród prelegentów zdarzają się także miłośnicy historii związanej z lotnictwem. Nie tylko polskim.

Konferencję współorganizują Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego oraz Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Każdej konferencji przyświeca myśl przewodnia. W tym roku hasło brzmi „Zazwyczaj dzieją się tam fascynujące rzeczy".

W ramach konferencji odbędzie się V Koszaliński Lotniczy Festiwal Filmowy.

- Staramy się urozmaicać spotkania filmami. Do tej pory dominowały obrazy przedwojenne, w tym roku pokażemy nowsze, w tym produkcję amerykańską w reżyserii Mela Brooksa – zapowiada Grzegorz Śliżewski, organizator wydarzenia.

Konferencja rozpocznie się w piątek, 3 czerwca br. o godz. 13 w sali kinowej KBP przy pl. Polonii 1. Referaty zaplanowano do godz. 19. W sobotę, 4 czerwca, prelekcje zaczną się o godz. 9. O godz. 15.25 rozstrzygnięty zostanie konkurs na najciekawszy referat. Pokazy filmowe: piątek, godz. 13.20 – „Przeciwko Bogom”, godz. 15.50 – „Pierwszy start”, sobota, godz. 10.20 – film w reżyserii Mela Brooksa.

Listen to "Grzegorz Śliżewski, organizator konferencji" on Spreaker.