Hospicjum w Słupsku podsumowało listopadową kwestę

2021-11-19 14:11
zbiórka na hospicjum
Autor: http://www.mechanik.slupsk.pl/ W poprzednich latach kwestowali na cmentarzach także uczniowie. W tym roku ustawili puszki w swoich szkołach.

Dzięki dobroci mieszkańców, ponad 150 tysięcy złotych trafiło do słupskiego hospicjum z listopadowej zbiórki. Pieniądze zbierane były do puszek na największych cmentarzach powiatu słupskiego w Uroczystość Wszystkich Świętych. Kwestowało około 100 wolontariuszy. Zaangażowały się także szkoły i przedszkola, umieszczając puszki w swoich placówkach.

- Mimo, że więcej środków zgromadziliśmy w 2019 roku, bo 157 tys. zł, uważam, że tegoroczną zbiórkę możemy uznać za rekordową, ponieważ na cmentarzach kwestowało tylko 104 wolontariuszy, a nie 700 osób, jak wtedy

- Teresa Jerzyk, dyrektorka Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

Większość zebranych środków zostanie przeznaczona na rozbudowę Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Do istniejącego już budynku zostanie dobudowany kolejny, do którego przeniesione zostaną szatnie i administracja. Zwolnione pomieszczenia obecnego budynku zostaną przeorganizowane na pokoje jednoosobowe.

-Teraz mamy w hospicjum pokoje trzyosobowe i dwuosobowe, ale pandemia pokazała nam, że potrzebne są także pokoje pojedyncze. Nasi podopieczni mają wtedy także więcej prywatności i swobody w kontaktach z rodziną. Bardzo się cieszę, że w końcu możemy ruszyć z tą rozbudową, pieniędzy ze zbiórki wystarczy także na wyposażenie

- dodaje z zadowoleniem Teresa Jerzyk. Prace rozpoczną się w kwietniu. W Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku jest 21 miejsc.

Listen to "Teresa Jerzyk, dyrektor Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku" on Spreaker.