I Koszaliński Dzień Czytania Tolkiena dziś w Civitas Christiana

2023-03-27 10:24 Alicja Górska
Koszaliński Dzień Czytania Tolkiena
Autor: organizatorzy Koszaliński Dzień Czytania Tolkiena

W programie konferencje tematyczne, wystawa książek i gadżetów związanych z twórczością Tolkiena, występ muzyczny uczniów szkoły muzycznej w Koszalinie oraz konkurs plastyczny.

I Koszaliński Dzień Czytania Tolkiena dziś w sali konferencyjnej Civitas Christiana o godz. 17.00. W programie wspólne czytanie tekstów Tolkiena, konferencja Sławomira Kaczmarka o wartościach ukrytych  w twórczości tego autora oraz konferencja Łukasza Neubauera "Dlaczego 25 marca? Głęboka symbolika kalendarium zmierzchu Trzeciej Ery Śródziemia". Będzie także prezentacja muzyki z filmów „Władca Pierścieni”, którą wykonają uczniowie szkoły muzycznej w Koszalinie. Została przygotowana również wystawa książek i gadżetów, związanych z tą literaturą.  

W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali także konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych: "Tolkien i jego światy: Podróż i przygoda". Uczniowie wykonują prace w formacje od A4 do A2, nawiązując do hasła tegorocznego Dnia Czytania Tolkiena, czyli "Podróż i przygoda". Prace można wykonać dowolną techniką plastyczną: kredka, ołówek, farby, pastele, kolaż, a następnie dostarczyć do 20 kwietnia do siedziby organizatora, czyli Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Koszalinie, ul. Wańkowicza 11.