Inwestycje w Dąbkach idą pełną parą [ROZMOWA]

2022-04-26 14:00
Powoli kończy się budowa ulicy Dąbkowickiej w Dąbkach
Autor: pixaby Powoli kończy się budowa ulicy Dąbkowickiej w Dąbkach

Dobiega końca przebudowa ulicy Dąbkowickiej w Dąbkach w gminie Darłowo. Wykonawca musi skończyć przed sezonem letnim. Jednocześnie rozpoczęła się budowa hali sportowej przy tamtejszej szkole.

- Front robót jest naprawdę szeroki. Wykonawca drogi musi zakończyć budowę do początku wakacji, ale nie będzie z tym problemów. Powstaje tam zupełnie nowa nawierzchnia z kostki, ciąg pieszo-rowerowy oraz nowe miejsca parkingowe. Przy samym Centrum Sportów Wodnych parking będzie płatny, ale niedaleko jest także duży parking bezpłatny. Rozpoczęła się także budowa wyczekiwanej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dąbkach. Są już fundamenty i prace idą pełną parą. Z hali będą mogły korzystać dzieci, ale również kuracjusze, których w uzdrowisku Dąbki nie brakuje praktycznie przez cały rok – powiedział Radiu Plus wójt gminy Darłowo, Radosław Głażewski.

Ulica Dąbkowicka ma być oddana do użytku jeszcze przed wakacjami, natomiast nowa hala sportowa przy szkole w Dąbkach ma zostać wybudowana do końca przyszłego roku. Jej koszt to 12 mln złotych.

Listen to "Radosław Głażewski, wójt gm. Darłowo" on Spreaker.