Jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w hospicjum?

2022-12-21 15:14
Hospicjum w Darłowie
Autor: www.hospicjum-darlowo.pl Hospicjum w Darłowie

Dla niektórych osób to ostatnie Święta Bożego Narodzenia. Pracownicy i wolontariusze darłowskiego hospicjum starają się, by dla wszystkich były to wyjątkowe chwile.

Ponad 20 pacjentów objętych opieką stacjonarnie i tyle samo pod opieką domową. Dom Hospicyjno - Opiekuńczy Caritas w Darłowie, zatrudniający ponad 40 pracowników także świętuje Boże Narodzenie. Jak?

"Może tak niektórzy myślą, jak hospicjum to w związku z tym będzie trudniej. Niekoniecznie. Proszę mi wierzyć, czasem w hospicjum jest więcej nadziei niż w innych miejscach"- wyjaśnia ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor darłowskiego hospicjum. "Staramy się, by doświadczenie tych świąt, było nad smutkiem, lękiem i tym, czego dotykamy w związku z chorobą nowotworową"- dodaje duchowny.

W spotkaniu wigilijnym, które rozpocznie się 24 grudnia o godz. 14.00 wezmą udział pacjenci, zamieszkujący hospicjum, ale także ich bliscy. To grupa około 60 osób. Będą także pracownicy i wolontariusze.

Listen to "ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor darłowskiego hospicjum" on Spreaker.
Święta Bożego Narodzenia w darłowskim hospicjum. W ubiegłym roku z pacjentami i pracownikami hospicjum spotkał się bp Krzysztof Zadarko.
Autor: arch. www.hospicjum-darlowo.pl Święta Bożego Narodzenia w darłowskim hospicjum. W ubiegłym roku z pacjentami i pracownikami hospicjum spotkał się bp Krzysztof Zadarko.