Jakie tytuły pojawią się w lutym w kołobrzeskim DKF Sztorm?

2022-01-31 12:58
Kino
Autor: pixabay.com Kino

Ten cykl filmowy ma już swoją wierną publiczność, ale wciąż przyciąga spragnionych ambitnego kina. 5 filmów zostanie wyświetlonych w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu w ramach DKF Sztorm w lutym. Zobaczyć będzie można m. in. „Lamb” czy „Wszystko poszło dobrze”.

Pierwszy lutowy seans DKF Sztorm odbędzie się 2 lutego o godz. 19.00. Będzie to film pt. „Lamb”, czy najoryginalniejszy film grozy ostatnich lat, dodatkowo nagrodzony za oryginalność na Festiwalu Filmowym w Cannes. Akcja filmu rozgrywa się na odizolowanej farmie, gdzie młode małżeństwo opiekuje się stadem owiec.

9 lutego na ekranach kołobrzeskiego RCK-u będzie można zobaczyc film „ C'mon C'mon”, czyli powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych "Debiutantów", a także Joaquina Phoenixa, który zagrał w nim swoją pierwszą od czasów "Jokera" rolę – zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny jest dziennikarzem radiowym, który wyrusza w podróż, aby nauczyć się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi i naprawiać błędy przeszłości.

-Filmy, które prezentujemy nie są obojętne. Każdy z nich skłania do refleksji. Nie jest to komercyjny repertuar, który zobaczyć można w każdym kinie. My pokazujemy Państwu coś dużo lepszego

-mówi Andrzej Kisiel z Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.

16 lutego seans filmu „Wszystko poszło dobrze”. Jest to produkcja francuska, która z wielkim taktem podejmuje trudny temat eutanazji. Film jest bardzo zaskakujący. Bohater 85-letni André doznaje udaru i kończy częściowo sparaliżowany w szpitalu. Przyzwyczajony do wygodnego i dynamicznego życia, nie wyobraża sobie bycia zależnym od innych. Prosi swoje córki o zorganizowanie eutanazji, która jest możliwa w Szwajcarii. Kobiety godzą się pomóc ojcu, licząc, że ten odzyska głód życia i zmieni decyzję.

W ramach DKF Sztorm w lutym zostaną zagrane jeszcze dwa filmy: „W pętli ryzyka i fantazji” oraz „Matki równoległe” Szczegóły na stronie .rck.kolobrzeg.eu

Listen to "Andrzej Kisiel o DKF w lutym" on Spreaker.