Jest ich około 6 tysięcy!

2023-04-03 15:17
Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej
Autor: koszalin.gosc.pl Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej

W Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej powstało już ponad pół tysiąca kręgów rodzin, które przyjmują do swoich domów kapliczkę Matki Bożej Pielgrzymującej.

Około 6 tysięcy osób z terenu Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej przyjmuje do swoich domów kapliczkę Matki Bożej Pielgrzymującej. Ten obraz cyklicznie wędruje między rodzinami skupionymi w kręgach, utworzonych najczęściej po sąsiedzku. W sobotę w Koszalinie odbyło się spotkanie koordynatorów tych kręgów.

Jak informuje Radio Plus s. Celina Junik z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej jest już w prawie stu parafiach. Powstało ponad pół tysiąca kręgów, w których skupione są rodziny, przyjmujące każdego miesiąca na kilka dni obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

"Maryja przyszła, żeby przenieść nam Jezusa i dzisiaj Ona na nowo chce rodzić tego Jezusa w naszych małżeństwach, rodzinach, parafiach i Ona jest najlepszym duszpasterzem"- wyjaśnia s. Celina.

Listen to "Spotkanie koordynatorów kręgów Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej" on Spreaker.

3 czerwca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej na Górze Chełmskiej. W programie Msza św., konferencja i spotkanie. W ramach formacji odbywają się również spotkania dekanalne oraz rekolekcje, które zaplanowano na 9-11 czerwca i 23-25 sierpnia w Koszalinie. Zgłoszenia przyjmuje s. Celina Junik. Szczegóły u koordynatorów.