Jest nowa zawodniczka. Karolina Mokrzka w Młynach Stoisław Koszalin

2022-01-12 14:36
Karolina Mokrzka w Młynach Stoisław Koszalin
Autor: Piłka Ręczna Koszalin Karolina Mokrzka w Młynach Stoisław Koszalin

Do zespołu Młyny Stoisław Koszalin, biorącego udział w rogrywkach PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet, dołączyła Karolina Mokrzka. Zawodniczka występuje na pozycji rozgrywającej.

– Pochodzę z Płocka. Tam zaczęła się moja przygoda z piłką ręczną i trwa do dziś. Ostanie trzy lata spędziłam w zespole z Kobierzyc. Zdobyłam tam kolejno brązowy i srebrny medal Mistrzostw Polski. Bardzo cieszę się, że mogę zacząć reprezentować barwy Koszalina. Mam nadzieje, że czas spędzony tutaj pozwoli mi być lepszym zawodnikiem – powiedziała nam Karolina Mokrzka.

- Nowa zawodniczka będzie wsparciem dla naszej drużyny, szczególnie, że wciąż borykamy się z licznymi kontuzjami, czy innymi niedyspozycjami naszych piłkarek. Niedawno zawieszony został kontrakt Adrianny Nowickiej, w to miejsce udało nam się pozyskać Karolinę Mokrzkę – dodał Roman Granosik, prezes Piłka Ręczna Koszalin SA.

Jak podaje portal www.prkoszalin, Koszalinianki nie najlepiej rozpoczęły rok. W pierwszej styczniowej rywalizacji uległy wyraźnie zawodniczkom KPR Gminy Kobierzyce 23:31. Rywalki były co prawda wymagające, bo to aktualne srebrne medalistki Mistrzostw Polski, ale następne przeciwniczki wydają się być jeszcze groźniejsze. Szczypiornistki z Lubina to z kolei obecne mistrzynie kraju i liderki ligowej rywalizacji w tym sezonie. Jeśli „Biało-zielone” mają chrapkę na coś więcej niż 6. miejsce to muszą ambitnie walczyć i zacząć zdobywać punkty także w starciach ze znacznie wyżej notowanymi rywalkami. Zbliżające się spotkanie będzie wyzwaniem, ale koszalinianki nie raz udowodniły, że potrafią wygrywać z najlepszymi, dlatego podopieczne Bożeny Karkut, mimo swojej pewnej pozycji i zaledwie jednej porażki na koncie, muszą mieć się na baczności.

Po środowych zmaganiach przed swoją publicznością „Biało-zielone” ruszą do Gniezna, gdzie czeka je starcie 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski. Ich rywalkami będą szczypiornistki drużyny MKS PR Urbis Gniezno. Chociaż faworytkami spotkania będą koszalinianki to nie mogą one zlekceważyć przeciwniczek, bo te są aktualnymi liderkami pierwszoligowej rywalizacji w grupie A z solidną przewagą nad drugą w klasyfikacji Pogonią Szczecin. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 16 stycznia. Początek gry o godzinie 17.