Jutro w Słupsku „Droga Krzyżowa -Ku Pojednaniu”. Jeszcze można zgłosić swój udział

medale
Autor: Fundacja Sub Ventum Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma pamiątkowy medal.

„Drogę Krzyżową -Ku Pojednaniu” organizuje jutro w Słupsku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych Sub Ventum. Oprócz tego, że jest to wydarzenie religijne o charakterze ekumenicznym, ma także wymiar charytatywny.

Trasa „Drogi Krzyżowej-Ku Pojednaniu” to 5 km, które wiedzie od Kościoła pw. Św. Jana Kantego na "Górkę Narciarza", czyli najwyższe wzniesienie w regionie słupskim i z powrotem. Droga będzie przebiegać w ciszy, a podczas stacji Drogi Krzyżowej rozważania będzie prowadził ksiądz katolicki, pop oraz pastor. Będą nawiązywały one do obecnej sytuacji na Ukrainie.

Organizatorzy zachęcają, aby każdy z uczestników zabrał ze sobą plecak, który będzie ważył 7 kg. To symboliczny ciężar, nawiązujący do 7 grzechów głównych.

-Warto pomyśleć, co robimy źle i jak możemy to naprawić. Symboliczne wejście na "Górkę Narciarza" i podanie sobie dłoni, niech będzie tym właśnie znakiem pojednania

-mówi Dariusz Kloskowski, prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych Sub Ventum w Słupsku.

W plecaku mogą się znaleźć rzeczy, które później organizatorzy zbiorą i przekażą dzieciom z placówek socjalizacyjnych i Rodzinnych Domów Dziecka w Słupsku. Mogą to być słodycze, puszki z groszkiem, marchewką, kukurydzą, kasze, cukier, olej itp. wszystko to, co może się przydać na święta Wielkanocne.

"Droga Krzyżowa - Ku Pojednaniu" wyruszy jutro sprzed Kościoła pw. Św. Jana Kantego w Słupsku o godz. 18.40. Wciąż można się zapisać przez stronę biegislupsk.pl Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal przygotowany specjalnie na to wydarzenie. Po Drodze Krzyżowej uczestnicy zaproszeni są na wspólne ognisko.

Listen to "Dariusz Kloskowski, prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych Sub Ventum w Słupsku" on Spreaker.