[Karlino] Huczne otwarcie zrewitalizowanego parku

2021-12-12 16:35
park w Karlinie
Autor: Magda Wanowska-Miksa Otwarcie parku rozpoczęło się od oficjalnego przecięcia wstęgi.

Występy artystyczne, warsztaty z tworzenia ozdób świątecznych, animacje dla dzieci i ognisko z kiełbaskami- to wszystko przygotowano dla mieszkańców Karlina z okazji otwarcia zabytkowego parku przy ul. Waryńskiego. To miejsce przeszło prawdziwą metamorfozę.

Prace renowacyjne parku, rozciągającego się na powierzchni 1,6 ha pomiędzy rzekami Parsętą i Młynówką, trwały od marca tego roku. Najpierw uporządkowano teren parku i powstały nowe alejki oraz nasadzenia. Następnie cały obszar oświetlono i założono monitoring. Z myślą o najmłodszych powstał nowocześnie wyposażony plac zabaw. W parku pojawiła się też rzeźba plenerowa z brązu, przedstawiająca sylwetki gęsi w kolejnych fazach wzlotu. A co najważniejsze, rozebrano starą kładkę nad kanałem Młyńskim, w miejsce której zamontowano nową. Umożliwia ona wejście do parku od strony centrum miasta. Mieszkańcy czekali na to blisko 15 lat.

mostek w parku w Karlinie
Autor: Magda Wanowska-Miksa Nowy mostek, który prowadzi do parku od strony centrum Karlina.

-To miejsce było zaniedbane i zapomniane. Teraz odżyło i wszystko, co zostało tutaj zrobione, wygląda fantastycznie. Latem będzie jeszcze piękniej, ale muszę przyznać, że otwarcie parku zimą to strzał w dziesiątkę, jest wspaniała atmosfera

- mówią zadowoleni mieszkańcy Karlina.

park w Karlinie
Autor: Magda Wanowska-Miksa Na oficjalne otwarcie parku przybyło wielu mieszkańców Karlina.

Rewitalizacja parku przy ul. Waryńskiego kosztowała pond 2,2 mln zł. Większość kwoty pokryło dofinansowanie unijne. To nie koniec rewitalizacji terenów zielonych w Karlinie. Burmistrz miasta Waldemar Miśko przekazał informację na temat dalszych działań w tym zakresie:

- Finansowanie mieliśmy zapewnione już dawno, ale w piątek udało nam się wyłonić wykonawcę, który zajmie się rewitalizacją terenu przy ul. Parkowej. Myślę, że to, co tam zobaczymy pod koniec 2022 roku, bo taki mam czas na realizację inwestycji, będzie równie atrakcyjne, jak park nad Młynówką, a może nawet lepsze.

Prace ruszą w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Listen to "Relacja z otwarcia parku w Karlinie" on Spreaker.