Kierowca po użyciu narkotyków wiózł pasażera… Także po narkotykach

2024-07-10 12:59
Sławieńska policja zatrzymała kierowcę i pasażera. Obaj byli po narkotykach
Autor: KPP Sławno Sławieńska policja zatrzymała kierowcę i pasażera. Obaj byli po narkotykach

Kłopoty czekają dwóch mieszkańców gminy Malechowo, zatrzymanych do kontroli drogowej przez mundurowych ze sławieńskiej policji. Kierowca Rovera był pod wpływem narkotyków, a pasażer miał je przy sobie. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania kierowcy policjanci znaleźli dwa zawiniątka - jedno z amfetaminą, drugie z marihuaną.

Do zdarzenia doszło w rejonie miejscowości Smardzewo. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Roverem. Wówczas znajdujący się w pojeździe dwaj mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać. Badanie narkotesterem wykazało, że 39 – letni kierowca znajdował się pod wpływem środków odurzających. Przy 20 - letnim pasażerze mundurowi znaleźli zawiniątko z zawartością białego proszku, najpewniej amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do sławieńskiej komendy.

To nie był jednak koniec. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 39 – latka mundurowi znaleźli dwa woreczki. Badania środków, które się w nich znajdowały, wykazały cechy marihuany i amfetaminy. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

Za prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających, grozi kara do 2 lat więzienia. Z kolei za posiadanie narkotyków przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.