Kierunek studiów Politechniki Koszalińskiej z prestiżowym wyróżnieniem

2022-04-14 15:44
Politechnika Koszalińska
Autor: Magda Wanowska-Miksa Politechnika Koszalińska, kampus przy ul. Kwiatkowskiego

Politologia 2.0, którą można studiować na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej otrzymała znak jakości „Studia z Przyszłością”. Certyfikat przyznawany jest innowacyjnym kierunkom studiów, które zapewniają absolwentom wykształcenie zgodne z oczekiwaniami rynku pracy.

W tym roku Certyfikat Akredytacyjny w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością" otrzymało w sumie 70 kierunków studiów w Polsce. Natomiast Politologia 2.0. została także wyróżniona certyfikatem Laur Innowacji.

-Kierunek został uznany za innowacyjny w odniesieniu do dziedziny nauk społecznych i dyscypliny, którą reprezentujemy, czyli nauki o polityce i administracji. Kierunek Politologia 2.0 został tak poprowadzony, żeby łączyć treści teoretyczne z praktycznymi. Pierwsze 3 semestry nastawione będą na naukę dyscypliny wiodącej, a kolejne trzy na upraktycznienie kierunku w odniesieniu do praktyk zawodowych oraz zajęć z osobami, zajmującymi się na co dzień m. in. polityką, życiem organizacyjnym, czy gospodarczym

-podkreśla prof. Jacek Knopek, kierownik Katedry Nauk o Polityce Politechniki Koszalińskiej.

Listen to "prof. Jacek Knopek, kierownik Katedry Nauk o Polityce PK" on Spreaker.
Nagrody Politechniki Koszalińskiej
Autor: Magda Wanowska-Miksa Certyfikaty przyznane Politologii 2.0

Prof. Michał Polak, dziekan Wydziału Humanistycznego podkreśla, że na kierunku Politologia 2.0 studenci spotkają się z nowoczesnym podejściem do nauk o polityce.

-To nie jest klasyczna politologia, a politologia upraktyczniona, nastawiona na najnowsze technologie, które zaczynają funkcjonować w społeczeństwie. Zajęcia prowadzone są w laboratoriach całej Politechniki Koszalińskiej. Mamy do dyspozycji m. in. laboratoria komputerowe, w których sprzęt jest najwyższej klasy.

Listen to "Prof. Michał Polak, dziekan Wydziału Humanistycznego" on Spreaker.

Politologię 2.0 Politechnika Koszalińska uruchomiła w tym roku akademickim. Studiuje ją na razie jedynie 5 osób, m. in. Agnieszka Seweryn, która jest zadowolona z wyboru studiów.

-Jestem pozytywnie zaskoczona, zajęcia są prowadzone bardzo dobrze, dużo się można dowiedzieć. Przewidywane jest otwarcie dwóch specjalizacji - e-administracji i cyberpolityki, oraz managementu politycznego. Ja planuję iść w kierunku właśnie managementu politycznego, ponieważ można się będzie wiele dowiedzieć o polityce i prowadzeniu kandydata politycznego.

Listen to "Agnieszka Seweryn, studentka Politologii 2.0" on Spreaker.

W nowym roku akademickim na kierunku Politologia 2.0. dla studentów jest przygotowanych 20 miejsc.