Kołobrzeżanie mogą dzielić się ze sobą materiałami budowlanymi

2021-11-16 16:29
Usługi remontowe i materiały budowlane
Autor: Pixabay.com Podzielić się można wszystkim, co jest przydatne do remontu mieszkania.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu prowadzi projekt „Garść Gipsu”. Polega on na zbiórce materiałów budowlanych i wykończeniowych, które pozostały mieszkańcom po remontach, a następnie przekazaniu ich osobom, które potrzebują wyremontować swoje cztery kąty.

Celem projektu socjalnego pracowników kołobrzeskiego MOPS-u jest integracja mieszkańców, pomoc sąsiedzka i wymiana usług oraz ochrona środowiska.

-Wiemy, że w wielu domach po remontach zalegają farby, panele, płytki, aby nie zagracały one mieszkań oraz nie lądowały w śmieciach i zanieczyszczały środowiska, wpadliśmy na pomysł, by gromadzić je i przekazywać dalej. Wśród naszych podopiecznych jest wiele rodzin, które potrzebują odnowić swoje lokum, w ciągu roku o pomoc w tym zakresie zgłasza się do nas około 30 rodzin, stąd myślę, że akcja jest jak najbardziej trafiona

-mówi Beata Augustyn, dyrektor kołobrzeskiego MOPS-u.

Materiały budowlane i wykończeniowe można dostarczać i odbierać w magazynie MOPS-u przy ul. Unii Lubelskiej w poniedziałki, środy i piątki od 12.00 do 14.00. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod nr: 94 35 52 303 lub 94 35 52 311.

Listen to "Beata Augustyn, dyrektor kołobrzeskiego MOPS-u" on Spreaker.