Koncert symfoniczny z udziałem uczniów koszalińskiej szkoły muzycznej

2022-05-23 14:11
W najbliższy piątek 27 maja br. wyjątkowy koncert w Filharmonii Koszalińskiej
Autor: pixaby W najbliższy piątek 27 maja br. wyjątkowy koncert w Filharmonii Koszalińskiej

Od przeszło czterdziestu lat trzecia dekada maja w Filharmonii Koszalińskiej oznacza oddanie estrady młodym muzykom z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

W tym roku będzie tak samo, a jednak inaczej: nie ma już profesora Andrzeja Cwojdzińskiego, pomysłodawcy dorocznego koncertu uczniów z zawodową orkiestrą. Wydarzenie to od wielu lat wpisuje się w Dni Koszalina, odbywa zawsze przy pełnej widowni i dostarcza wielu wzruszeń młodym wykonawcom, a przede wszystkim ich rodzinom i nauczycielom.

27 maja o 18.30 przed publicznością wystąpi siedmioro solistów, wybranych w szkolnych eliminacjach. Koncert otworzy czworo tegorocznych dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia: Hanna Gładysz, uczennica w klasie altówki Jolanty Libickiej, Tymoteusz Gobosz, uczeń w klasie klarnetu Marcina Fijałkowskiego, oraz skrzypcowy duet Wiktorii Głąbały z klasy Natana Dondalskiego z Szymonem Janiszewskim z klasy Danuty Kaluty-Jakubowskiej. Po nich wystąpią dwie dyplomantki Szkoły Muzycznej II stopnia z klasy śpiewu Lucyny Górskiej: Julia Piotrowska i Jadwiga Ciszewska, którym wśród przygotowań do egzaminów dyplomowych udało się jeszcze zdobyć drugie miejsca na międzynarodowym konkursie wokalnym w Serbii! Najmłodszą uczestniczką koncertu będzie Martyna Skuza z trzeciej klasy OSM II stopnia, uczennica w klasie skrzypiec Natana Dondalskiego. Koncert zakończy pianista Borys Szczykutowicz, kolejny tegoroczny dyplomant, uczeń Pawła Bortnowskiego. Towarzyszącą młodym solistom orkiestrę Filharmonii Koszalińskiej poprowadzi Rafał Karczmarczyk, od trzech lat jako dyrygent - asystent związany z Operą Wrocławską.