Koncert, upamiętniający twórczość Ewy Demarczyk odbędzie się w Słupsku

Ewa Demarczyk
Autor: materiały prasowe

16 stycznia jedna z najwybitniejszych wokalistek polskiego nurtu poezji śpiewanej- Ewa Demarczyk obchodziłaby 81. urodziny. Z tej okazji Słupski Ośrodek Kultury przypomni jej najważniejsze i najpiękniejsze utwory. W koncercie, upamiętniającym twórczość Ewy Demarczyk, udział wezmą lokalni muzycy.

"Karuzela z Madonnami", "Grande Valse Brillante", czy "Groszki i róże"- te najsłynniejsze utwory, śpiewane przez Ewę Demarczyk, na pewno zabrzmią podczas koncertu, upamiętniającego jej osobę i twórczość. Koncert odbędzie się w niedzielę, 16 stycznia o godz. 18:00 w Ośrodku Teatralnym Rondo. Ewa Demarczyk, gdyby żyła, obchodziłabym tego dnia 81. urodziny.

-Chcemy przypomnieć tę artystkę w Słupsku nie tylko dlatego, że to jedna z najwybitniejszych wokalistek nurtu piosenki poetyckiej, ale tez dlatego, że jeden z jej ostatnich w życiu koncertów odbył się w latach 90. właśnie w słupskiej Filharmonii 

-podkreśla prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Najważniejsze i najpiękniejsze utwory "Czarnego Anioła" zaśpiewają: Kamila Lewicka- absolwentka Katedry Sztuki Muzycznej w Słupsku oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Trenerka wokalna i współzałożycielka studio artystycznego Tu Kultura. Zwyciężczyni wielu festiwali z zakresu piosenki aktorskiej, a także  Katarzyna Wołoszyn- wokalistka, trener wokalny, kompozytorka i autorka tekstów, ściśle związana ze słupskim środowiskiem kulturalnym. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2019 r. uzyskała tytuł magistra sztuki w dziedzinie wokalistyki jazzowej w klasie Joanny Knitter. Współzałożycielka studia artystycznego Tu Kultura w Słupsku. Towarzyszył będzie im ośmioosobowy zespół kameralny.

Listen to "Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka" on Spreaker.