Konsultacje w sprawie Łaz

2022-01-24 18:42
Plaża niestrzeżona
Autor: Grzegorz Kluczyński Wszedł do Bałtyku na niestrzeżonej plaży i utonął. Horror w Chłopach / Zdjęcie ilustracyjne

Zakończyły się konsultacje w Gminie Mielno dotyczące odłączenia sołectwa Łazy od Gminy Mielno i przyłączenia do Gminy Sianów.

Wyniki pokazały, że mieszkańcy Gminy Mielno są przeciwko odłączeniu Łaz. Aż 97,4% mieszkańców gminy powiedziało "NIE" pomysłowi zmiany granic administracyjnych. Ponad 96 % mieszkańców Łaz także było przeciwko odłączeniu sołectwa od Gminy Mielno. Frekwencja w Łazach wyniosła 79%. Nie było żadnego głosu w Łazach za przyłączeniem sołectwa do Gminy Sianów. Zdaniem włodarzy Mielna wyniki pokazały wolę lokalnej społeczności.

W najbliższym czasie mieszkańcy Łaz przekażą na ręce Ministra Pawła Szefernakera list z prośbą o zaniechanie i wstrzymanie procesu odłączenia Łaz od Gminy Sianów. Pod apelem podpisało się 52 mieszkańców tej wsi, a zbiórka podpisów nadal trwa. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej mieleńscy radni zapoznają się ze sprawozdaniem z przeprowadzonych konsultacji.(AGu/WJB)

Listen to "rzecznik UM w Mielnie Mirosława Diwyk – Koza" on Spreaker. Listen to "burmistrz Sianowa – Maciej Berlicki" on Spreaker.