[Koszalin] III edycja imprezy #BiegiemNaPomoc. Tym razem na pomoc Ukrainie

2022-03-04 16:22
Bieg
Autor: maxmann/CC0/pixabay.com

To kolejna okazja by pomóc Ukrainie. W Koszalinie odbędzie się III edycja imprezy #BiegiemNaPomoc. Tym razem będzie to pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy i jej obywateli, którzy szukają w Polsce bezpiecznego schronienia. Podczas biegu będzie prowadzona zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, ale cała akcja ma także wymiar symboliczny.

III edycję #BiegiemNaPomoc - dla Ukrainy organizują wspólnie koszalińska firma dogadamycie.pl z Zarządem Związku Ukraińców w Polsce – Oddział Koszalin. Bieg odbędzie się w niedzielę, 6 marca o godz. 12:00 na terenie Wodnej Doliny. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka środków higienicznych, produktów aptecznych i wszelkich innych rzeczy, których potrzebują nasi sąsiedzi.

To sportowe wydarzenie kierowane jest do wszystkich ludzi dobrej woli. Nie trzeba być czynnym sportowcem, ponieważ trasa biegu to tylko 2 km, można je pokonać także marszem. Celem nie jest wynik, a wyrażenie naszej solidarności z Ukraińcami.

-Chcemy, żeby wszyscy uczestnicy biegu pokonali gremialnie 1 300 km, czyli odległość od Koszalina do stolicy Ukrainy- Kijowa. Chcemy w ten sposób pokazać, że w pełni solidaryzujemy się z aspiracjami co do wolnego i demokratycznego kraju oraz wspieramy ich, żeby obronili się przed rosyjskim agresorem

-mówi Roman Biłas, przewodniczący Zarządu Oddziału Koszalińskiego Związku Ukraińców w Polsce.

Dodatkową pomoc dla Ukraińców świadczy firma, która jest współorganizatorem biegu. w W dogadamycie.pl uruchomiono specjalny dział, który nieodpłatnie pomaga obywatelom Ukrainy w tłumaczeniach. Tłumaczone są m. in. różnego rodzaju komunikaty, niezbędne w organizacji pobytu uchodźców. Zarówno dla podmiotów i instytucji szczebla lokalnego, jak i ogólnokrajowego.

Związek Ukraińców w Polsce – Oddział Koszalin zajmuje się także koordynacją noclegów dla uchodźców z Ukrainy. Każdy, kto chciałby przyjąć ich pod swój dach powinien skontaktować się ze Związkiem pod numerem telefonu 94 342 64 70.

Listen to "Roman Biłas, przewodniczący Zarządu Oddziału Koszalińskiego Związku Ukraińców w Polsce" on Spreaker.