Koszalin. Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym

2021-10-27 15:14
Wszystkich Świętych
Autor: ŁG Co roku tarnowianom przydatna okazuje się aplikacja GROBONET

Na dni poprzedzające Wszystkich Świętych oraz 1 i 2 listopada zmienia się organizacja ruchu w okolicach koszalińskiego cmentarza. Od 26 października częściowo zamknięty jest już parking Gnieźnieńska – Kamieniarska, ponieważ na jego terenie usytuowana jest sprzedaż kwiatów i zniczy. Od 30 października parking będzie zamknięty w całości.

Ograniczenie prędkości.

W związku z natężenia ruchu pojazdów oraz pieszych podczas Wszystkich Świętych zostanie ograniczona prędkość na ulicy Gnieźnieńskiej od skrzyżowania z ulicami Manowską i Diamentową do skrzyżowania z ulicą Komunalną oraz na ulicach Kamieniarskiej i Strażackiej. Obowiązywać tam będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ograniczenia obowiązywać będą od godz. 500 30 października do godz. 1200 2 listopada.

Zakaz zatrzymywania pojazdów/ parkowanie.

W celu usprawnienia ruchu w obrębie cmentarza komunalnego wprowadzono ograniczenia związane z zatrzymywaniem pojazdów. Na ulicy Gnieźnieńskiej od ronda Solidarności do bram cmentarza obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów. Wyjątkiem są okolice wjazdu na teren cmentarza, gdzie możliwe będzie zatrzymanie samochodów, by wysadzić pasażerów. Natomiast od ulicy Diamentowej do ulicy Hallera będzie wydzielony jeden pas ruchu na parkowanie samochodów. W okolicach cmentarza możliwe będzie zaparkowanie samochodu przy ulicy Paderewskiego (wokół centrum handlowego Forum oraz sklepu Castorama). Ograniczenia obowiązywać będą od godz. 500 30 października do godz. 1200 2 listopada.

Zmarł Jerzy Szperkowicz, reporter, publicysta i pisarz
Autor: pexels Zmarł Jerzy Szperkowicz, reporter, publicysta i pisarz

Ograniczenie dostępu na poszczególnych ulicach.

Wjazd na ul. Kamieniarską zostanie ograniczony od ulicy Gnieźnieńskiej ze względu na spodziewany bardzo duży ruch pieszych oraz zlokalizowane stoiska handlujące. Wjazd na ulice Kamieniarską odbywać się będzie od strony ulicy Połczyńskiej, również dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking przy postoju taksówek (naprzeciw bramy cmentarza) również zostanie ograniczony tylko dla osób niepełnosprawnych. Ograniczenia obowiązywać będą od godz. 500 30 października do godz. 1200 2 listopada.

Komunikacja MZK

1 listopada ruch autobusów w okolicy cmentarza odbywać się będzie następująco:

Wjazd ul. Strażacką na plac między ulicą Strażacką a Kamieniarską, przy Centrum Ogrodniczym (obecna pętla autobusowa), gdzie zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki autobusowe dla wysiadających oraz dla wsiadających. Autobus wyjeżdżał będzie ulicą Kamieniarską w ul. Gnieźnieńską. Tymczasowo zostanie zlikwidowany postój taxi.