Koszalin testuje autobus elektryczny

2022-02-01 13:28 Marcin Kieca
Koszalin rozpoczął testy autobusu elektrycznego
Autor: MK Koszalin rozpoczął testy autobusu elektrycznego

Koszaliński MZK rozpoczął we wtorek testowanie autobusu elektrycznego. Będzie można nim pojechać przez kilka kolejnych dni na różnych liniach w mieście. Koszalin przygotowuje się do zakupu takich autobusów.

Autobus dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada w pełni LEDowe oświetlenie zarówno wewnątrz i na zewnątrz pojazdu oraz całopojazdową klimatyzację. Dodatkowo wyposażony został w oświetlenie ambientowe wnętrza. Poczucie przestronności pasażerom dają duże okna, znacznie większe niż w innych pojazdach, oraz elementy wyposażenia w jasnych barwach. Do dyspozycji pasażerów są fotele o podwyższonym komforcie i miękkim tapicerowaniu.

MAN Lion’s City E z napędem elektrycznym to pojazd o długości 12,2 m, wyposażony w 3 pary drzwi dwuskrzydłowych. Zasilany jest baterią o pojemności 480kWh. Jak zaznacza producent, dzięki przemyślanemu systemowi zarządzania temperaturą zapewnia wyjątkowo dobrą dostępność pojazdu, niezależnie od pory roku. Autobus MAN Lion’s City E gwarantuje zasięg do 270 km przez cały okres życia baterii, a w optymalnych warunkach eksploatacji zasięg ten może być znacznie większy. Pojazd może wykonywać swoje codzienne zadania przewozowe bez doładowywania w ciągu dnia. Za napęd odpowiada silnik elektryczny o mocy 160kW, a ładowanie odbywa się za pomocą wtyczki, w nocy na terenie zajezdni.

Jeden autobus elektryczny to koszt ok. 2,5 mln złotych.

Listen to "Andrzej Bacławski prezes MZK Koszalin" on Spreaker.