Koszalin: Żywa szopka stanie przed wejściem do kościoła

2022-12-21 14:54 Alicja Górska
Budowa szopki przed kościołem pw. św. Wojciecha w Koszalinie
Autor: Alicja Górska Budowa szopki przed kościołem pw. św. Wojciecha w Koszalinie

Kozy, owce i osioł zamieszkają przez kilka dni na placu przed jedną z koszalińskich parafii.

Kozy, owce i osioł zamieszkają przez kilka dni na placu przed jedną z koszalińskich parafii. Żywa szopka stanie w Wigilię przed wejściem do kościoła pw. św. Wojciecha. Będzie to spora konstrukcja, wielkości dwupokojowego mieszkania. Powód? Musi pomieścić spore stado zwierząt.

"Stawiamy tę szopę przed wejściem do kościoła, by pokazać cud Bożego wcielenia. Jezus mógł się urodzić w świątyni jerozolimskiej, ale to nie było miejsce dostępne dla każdego. Urodził się więc w stajence, gdzie każdy mógł do Niego przyjść i tak jest do dziś. On pragnie z nami być w naszej codzienności, bo nas kocha"- wyjaśnia ks. Andrzej Hryckowian, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie.

Listen to "ks. Andrzej Hryckowian, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie" on Spreaker.

Szopa, której konstrukcja jeszcze jest w trakcie budowy, jest wielkości mieszkania. W dniu Wigilii pomieści stado 30 zwierząt, w tym kozy, owce i osioł. Budowa trwa już tydzień.

Listen to "Żywa szopka w Koszalinie" on Spreaker.

Zwierzęta w szopce pojawią się w Wigilię Bożego Narodzenia i przebywać w niej będą przez dwa dni świąt oraz w uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia w Koszalinie odbędzie się Orszak Trzech Króli, który wyruszy sprzed katedry, a zakończy się właśnie przy parafii pw. św. Wojciecha.